SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samet Aybaba: “Her maçımız final”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gaziantepspor maçını kazanı yukarıdaki takımlarla puan farkını indirmek istediklerini söyledi.

Güncellenme: 15:25, 10/12/2015
Samet Aybaba: “Her maçımız final”

Eskişehirspor, Süper Lig Hasan Doğan Sezonu 15. haftasında Gaziantepspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde, idman öncesi Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba açıklamalarda bulundu.

Bundan sonraki her maçın kendileri için final niteliğinde olacağını belirten Aybaba, “Kazandıkça daha da yukarılara bakıp daha neyi yapabiliriz konuşacağız paylaşacağız. Bize yakın takımlarla ilgili düşüncelerimiz tamamen kazanmaya yönelik. Taraftarımızın coşkulu desteğini bekliyoruz. Daha önceki maçlarda bunu gösterdiler. Takımın en büyük itici gücü onlar, aynı coşkuyu tribünde bekliyoruz. Kazanıp yukarıdaki takımların aramızdaki puanın aza indirmeye çalışacağız. Biz bundan sonra her maçı kazanmaya oynayacağız. Ama bu futbol içinde bir sürü şey var. Çok istiyorsunuz ama olmuyor. Bazen olmaz dediğin şey oluyor o yüzden her maça farklı bakıp farklı hazırlanmak gerek” diye konuştu.

Foto: DHA - Samet Aybaba futbolcularını motive ediyor

Foto: DHA – Samet Aybaba futbolcularını motive ediyor

Bir basın mensubunun ‘Takımdaki bazı oyuncular alacakları için federasyona başvurdu mu?’ sorusuna Samet Aybaba, “Biz arkadaşlarla konuşuyoruz birkaç tanesiyle konuştuk. Bunun iki bölümü var. Bu bir akittir. Kulüplerle oyuncularla arasında olan anlaşmadır. Kulüp birinci bölümde muhatabıdır bunu yerine getirmek zorundadır. Ama ikinci bölümde de futbolcuların muhatap olması gereken bir konu vardır ki o da karşılığını vermek gerekir. O da karşılığını vermek gibi bir şey. İşi doğru yapıp kendisine verilen ücreti karşılığını vermektir. Vicdani anlamda hem de profesyonel bakımdan bir karşılıktır. İkisi arasındaki dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Kulübümüzün ekonomik sorunları olduğu ortada. Bunu çözmek için arkadaşlarla konuşuyoruz” dedi.

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde Teknik Direktör Samet Aybaba yönetiminde saat 13.00'da başlayan antrenmanında oyuncuların ısınma hareketlerinin ardından koordinasyon ve pas çalıştılar. Yaklaşık 1 saat 40 dakika süren antrenmanda oyuncular, ısınma hareketlerinin ardından dar alan pas çalışması ve çift kale maç yaptılar.