SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın etkisiz elemanları

Şampiyonlar Ligi’nde Burak Yılmaz bu sezon 4, Umut Bulut ise 6 maça çıktı. İki oyuncu da ne gol attı, ne asist yapabildi. Golcülerden hiç katkı alamayan Galatasaray, grup sonuncusu olmaktan zor kurtuldu.

Güncellenme: 09:27, 10/12/2015
Galatasaray’ın etkisiz elemanları

Galatasaray’ın bu sezonki Şampiyonlar Ligi macerası, 1-1 biten Astana maçıyla sona erdi. Aslında sarı-kırmızılılar, grubun 5. haftasındaki Atletico Madrid yenilgisiyle turnuvaya veda etmişti. Astana maçı, sadece yola Avrupa Ligi'nde devam edip etmeme konusunda önem taşıyordu. 1 puan Galatasaray'a yetse de Mustafa Denizli ve öğrencileri farklı bir galibiyetle perdeyi kapatmak istiyordu. Ancak olmadı. Galatasaray, Podolski'nin çabası ve Selçuk'un golüyle grup sonuncusu olmaktan kurtuldu.

UMUT’A 3 DAKİKA VERDİ

Galatasaray’ın başarısızlığında en büyük rolü ise forvetler oynadı. Avrupa'da Burak Yılmaz bu sezon 4, Umut Bulut ise 6 maça çıktı. İki oyuncu da ne gol atabildi, ne de asist yapabildi. Kocaman bir sıfırdan ibaret olan ikili, taraftarlara saç baş yoldurdu.

Özellikle Burak, Astana karşısında bile hayalet gibiydi. Mustafa Denizli her şeye rağmen maçtan sonra Burak'a destek çıktı. Umut'un işi ise daha zor görünüyor. Zira Denizli, göreve geldiğinden beri 3 maçta Umut'a sadece 3 dakika şans verdi.