SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da ‘Portakal’ operasyonu

Melo’nun boşluğunu dolduramayan Galastasaray, ara transferde iyi bir ön libero alacak. Hedefte iki Hollandalı var. Milan’dan De Jong veya Kasımpaşa’dan Donk ocakta Aslan olacak.

Güncellenme: 07:28, 10/12/2015
Galatasaray’da ‘Portakal’ operasyonu

Galatasaray, transfer döneminin son günlerinde İtalyan ekibi Inter'e transfer olan Felipe Melo'nun yokluğunu bir türlü dolduramadı. Selçuk İnan'ın yanında şu ana kadar Bilal Kısa, Emre Çolak, Jose Rodriguez, Jem Paul Karacan, hatta Hakan Balta bile denendi ama aşı tutmadı. Teknik direktör Mustafa Denizli, Astana maçında Aurelien Chedjou'yu ön liberoya kaydırarak yönetime mesajını net şekilde iletti:

“Elimde ön libero yok, bu bölgeye mutlaka takviye yapmamız gerekiyor…”

SERT VE AGRESİF

Florya’da işbaşı yaptığı günden itibaren ön libero alınmasını isteyen Mustafa Denizli'nin listesinin ilk 2 sırasını Hollandalılar süslüyor. Milan'da bu sezon forma şansı bulmakta zorlanan 32 yaşındaki Nigel de Jong liste başı. Sert ve agresif futboluyla Melo'yu anımsatan Hollandalı için nabız yoklanıyor. Kasımpaşa ile sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Hollandalı Ryan Donk için çalışmalar sürüyor. Donk gelmek için çok hevesli. İki Portakal'dan birinin ocak döneminde Aslan olması bekleniyor.