SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa saldırısının ardından Ekim 2015'te yayına alınan Facebook Gameface özelliği ile ABD ve Avrupa'daki spor takımlarınının logolarını bugüne kadar profil fotoğraflarına eklemek mümkündü. Ancak bu sabah gelen bir güncelleme sonrası artık Türkiye’den şimdilik sadece Fenerbahçe profil fotoğrafı olarak seçilebilecek.

gameface-10-12

FACEBOOK GAMEFACE NASIL KULLANILIR?

Bu değişikliği yapan ve profil fotoğrafını Gameface ile değiştirenler haber akışınıza düştüğünde ‘Try it’ yani ‘Dene’ butonu ile kolayca geçebileceğiniz gibi, Facebook.com/gameface adresine girerek de Kategori bölümünden Süper Lig / Fenerbahçe’yi seçebiliyorsunuz.

Seçilen profil fotoğrafları ‘geçici’ olma özelliğini taşıyor. Profil fotoğrafınızı ayarlarken dilerseniz 1 saatlik, dilerseniz de 1 günlük veya 1 haftalık seçebiliyorsunuz. Böylece süre sona erdiğinde otomatik olarak eski profil fotoğrafınıza dönüş yapıyorsunuz. Ancak dilerseniz sınır koymama şansınız da var.

ŞİMDİLİK SADECE FENERBAHÇE

Gameface uygulamasında Türkiye’den sadece Fenerbahçe’yi seçmesi ise elbette Fenerbahçe taraftarını bir hayli sevindirdi. Bakalım Galatasaray ve Beşiktaş başta olmak üzere diğer Türk takımları için bu özellik ne zaman devreye alınacak?

Radikal

Yayınlanma Tarihi:12:11,