SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyakada 29 Aralık’ta yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi, aday olması halinde eski yöneticilerden Mutlu Altuğ’a destek vereceğini açıklayan İstanbullu işadamı Erdal Acar, eski Başkan Fatih Diniz’in adaylığının gündeme gelmesiyle fikir değiştirdi. Kulübe sezon başında büyük mali katkı sağlayan Acar’ın, adaylığı kabul etmesi durumunda desteğini Fatih Diniz’e kaydıracağı öne sürüldü.

Erdal Acar’ın basın danışmanı Emrah Öztürk’ün hafta sonunda İzmir’de Diniz ve camiadan bazı isimlerle bir araya geleceği, görüşme ardından Acar cephesinden yeni açıklamalar yapılacağı bildirildi. Geçen hafta eski başkan ve yöneticilerin hakkında destek açıklaması yaptığı Fatih Diniz, “Şimdilik kesin bir şey söylemiyorum ama kulübün menfaati söz konusuysa tabii ki düşünürüm. Çok farklı kesimlerden adaylığım için baskı var. Devre arasında bir kulübü devralmak çok zor bir durum. Bu zorluğun üstesinden kalkacak bir yapı gerek” demişti.

erdal-acar-iç

Foto: DHA – Erdal Acar, Mutlu Altuğ’a destek vereceğini açıklamıştı

Diniz, 2 yıl başkanlık yaptıktan sonra mayıs ayında görevi Ali Erten’e devretmişti. Yönetimdeki istifaların ardından kongre kararı alan Erten, aday olmayacağını açıklamıştı. Mutlu Altuğ ise başkanlık için seçime tek aday olarak girmeyi şart koşuyor.

TAYFUN DEVREYİ KAPATTI

Karşıyaka’da Balıkesirspor deplasmanında sakatlanan Tayfun, arka adalesindeki yırtık nedeniyle ilk yarıyı kapattı. Çağlar’ın da sakat olduğu yeşil-kırmızılılarda Zeki ve Mehmet Akgün ise takımdan ayrı düz koşu yapıyor. Bu ikilinin Yeni Malatyaspor karşılaşmasında oynayıp oynamayacağı maç saatinde netleşecek.

Cumartesi günü oynanacak kritik müsabaka öncesi Karşıyaka 13, Yeni Malatyaspor ise 17 puanı var.