SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Senegalli oyuncusu Abdoulaye Ba, Celtic'le zorlu bir mücadele geçirdiklerinin altını çizerken, turu geçmiş olmanın son derece önemli olduğunu söyledi ve “Taraftarlarımızın istediği başarılar için hep birlikte uğraşıyoruz” dedi.

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Abdoulaye Ba, “Bu karşılaşma kesinlikle kolay değildi bizim için. Her şeyi yapmamız gerekiyordu bu turu geçebilmemiz ve yolumuza devam edebilmemiz için. Bu turu geçmek son derece önemliydi ve kulübümüz için de ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Şu an yapmamız gereken çalışmaya aynı şekilde devam etmek. Taraftarlarımızın verdiği destekten dolayı çok mutluyum. Maç boyunca arkamızdaydılar, bu anlamda da bizim için önemliydi” dedi.

“FENERBAHÇE BÜYÜK KULÜP”

Sakatlıktan sonra maç oynama fırsatı bulamadığını söyleyen ve bugün büyük önem teşkil eden bir iş yaptığını belirten Ba, “Benim için kolay değildi. Sakatlıktan sonra maç oynama fırsatı bulamamıştım. Benim için bu anlamda büyük önem teşkil eden bir iş yaptım. Bir kez daha daha önce yaptığım işlerin niteliğinde olacak bir karşılaşmaya çıktım ve ispatlamam gereken şeyler olduğunu düşünerek çıktım. Bu akşam burada oluşan atmosferden dolayı mutluyum. Başarılı olmak istiyoruz burada. Fenerbahçe için çalışıyoruz. Fenerbahçe'de kendi sahanızda oynarken bazı şeyleri her zaman ispatlamanız gerekir. Bu kulüp büyük bir kulüp ve biz her maça bu düşünceyle çıkıyoruz” diye konuştu.

Yedek kalsada önemli olanın takımın başarısı olduğunun altını çizen başarılı savunmacı, “Oynamadığım zaman mutlu olmadığımı söyleyebilirim. Ama en önemlisinin burada takım olduğunu ve takımın başarıları olduğunu da biliyorum. Oynamak istiyorum, takımıma yardımcı olmak istiyorum ama önemli olan takımımızın neler yaptığıdır. Kalitemi göstermek isterim ve sahada olmadığımda kendimi mutlu hissetmem. Bir profesyonel olarak takımım için yedek kulübesinde de kaldığımda çalışmaya devam etmem gerektiğini biliyorum. Taraftarlarımızın istediği başarılar için hep birlikte uğraşıyoruz” ifadelerine değindi.