SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş’ten net Quaresma açıklaması

Şenol Güneş, Sporting maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Güneş, Gökhan ve Ersan'ın eksikliklerinin takımı etkilemeyeceğini, derbiyi düşünmediklerini ve Quaresma'ya herhangi bir teklifin gelmediğini söyledi!

Güncellenme: 21:36, 09/12/2015
Şenol Güneş’ten net Quaresma açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak olan Sporting maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Güneş, iki sonucun kendilerine yaradığını belirterek, iki kaliteli takımın karşılaşacağını söyledi.

Güneş, grupta beklenen durumla son haftaya girildiğini söyleyerek, “Grupta son maça geldiğimizde düşünüldüğü gibi oldu. 3 takım arasından yarın iki takım turlayacak, bir tanesi elenecek. Yarın berabere kalsak da gruptan çıkacağız. Ama yenilsek de diğer maçın sonucuna göre gruptan çıkabiliriz” dedi.

“RAKİBİN GÜCÜNÜ BİLİYORUZ”

Rakibin gücünü bildiklerini söyleyen Şenol Güneş, “Bizim dezavantajımız Moskova ile iki maçta da beraber kalmamız. Sporting’i içeride yemememiz… Oyunun her anında beraberlik şansını kullanabiliriz. Rakibin gücünü biliyoruz. İyi oyuncuları ve tecrübeli hocaları var. Biz kendi ligimizde lideriz, onlar da kendi liglerinde lider. İki tane kaliteli futbolculara sahip takım karşılaşacak ve sonuçta istediğimizi alırız” ifadelerini kullandı.

“SADECE BU MAÇI DÜŞÜNÜYORUZ

Sakatlıkları bulunan Ersan Adem Gülüm ve Gökhan Töre’nin eksiklikleri sorulduğunda, “Ersan ve Gökhan çok değerli iki oyuncu… Ama büyün oyuncularımız iyi. Görev geldiğinde sahaya çıkarak en iyisini yapmak istiyorlar. Elimizdeki en iyi oyuncularla sahaya çıkacağız. Diğer maçları düşünmüyoruz, sadece bu maçı düşünüyoruz. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan galip gelmek istiyoruz” dedi.

QUARESMA VE SPORTING TRANSFERİ…

Portekizli ve Türk gazetecilerden gelen Ricardo Quaresma transferi sorularına Şenol Güneş, net cevap vererek, “Ben hiç yorum yapmasam daha iyi olur. Çünkü her yere çekilerbilir. Quaresma bizim oyuncumuz var, kaliteli bir isim. Biz yolumuza onunla devam edeceğiz. Bunlar dedikodu haberler. Quaresma soruları zamansız, yersiz! Boş konuşacağız yani yorum yaparsak! Quaresma takımı, bizi seviyor. Transfer ayı gelince, her oyuncuya teklif gelebilir ama şu anda bizim hiçbir oyuncumuza teklif gelmedi” diye konuştu.

ŞENOL GÜNEŞ’İN DİĞER SÖZLERİ ŞÖYLE;

“Rakip takımın hocasının ne düşündüğünü bilmiyorum. Hiç iddiası olmasaydı yarışı bırakırdı ama şu anda yarıştalar! Bizim için çıktığımız her maç önemli. Kazanmak için sahaya çıkacağız. Güzel futbol oynamaya çalışacağız. Buraya kadar gelmemişiz, bu işi bırakmamız mümkün değil. Bu durum Sporting için geçerlidir.

Hafta arasında maç oynamak bazen oyuncuları etkileyebilir. Sporting’e göre futbolcu sayısında azız! Yarın son maçı oynuyoruz. Bundan sonra da zaten devre arasına gireceğiz. Sezon başından bugüne gelene kadar, futbolcuların iniş çıkışları oluyor. Biz hiçbir maça çıkınca teslim olmayız. Önemsiz olması mümkün değil.

İlk maçta da favori yoktu. Yarın da yok. Çıkıp sahaya en iyisini yapacağız. Biz onlara saygı duyuyoruz. Biz de iyi takımız. Teknik ve kaliteli iki takımın maçı olacak. Sonucu göreceğiz.”

 

Yayınlanma Tarihi:21:23,