SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Samuel Eto’o Antalyaspor’da sazı eline aldı

Antalyaspor, Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarını takım kaptanı Samuel Eto'o'nun yaptırdığı taktik çalışmayla sürdürürken Kamerunlu ünlü golcü, kurallarını koydu.

Güncellenme: 14:35, 09/12/2015
Samuel Eto’o Antalyaspor’da sazı eline aldı

Antalyaspor, cumartesi günü sahasında Mersin İdman Yurdu ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti. Samuel Eto’o’nun da altyapıdan sorumlu Mehmet Uğurlu yönetiminde yardımıyla gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular istasyon çalışmasının ardından iki gruba ayrıldı.

Antrenmanda bir grup, top kapma ve pas çalışması yaptı. Eto’o’nun başındaki 2’nci grup ise taktik üzerinde durdu. Kırmızı beyazlı futbolcular, defans ve hücum ağırlıklı çalıştı. Çalışmayı sık sık durduran Eto’o, defans bölgesindeki takım arkadaşlarını dikkatli, risk almadan ve kontrollü pas yapmalarını istedi.

Çift kale maçta Eto’o, iki takımı da yönlendirdi. Eto’o ve futbolcuların antrenmanda neşeli olduğu gözlendi. Eto’o, arkadaşlarını dikkatli ve kontrollü pas vermeleri konusunda sık sık uyardı.

antalyaspor-antrenman-iç-09-12

Foto: DHA – Samule Eto’o antrenmanda oldukça hırsılıydı

SAHADA PATRON SAMUEL ETO’O

Yusuf Şimşek ve ekibinin Antalyaspor’dan ayrılmasının ardından yönetim tarafından farklı sorumlular verilen takım kaptanı Samuel Eto’o, antrenmanda teknik patron olarak görev almaya başladı. Eto’o, takımın motivasyonunu artırmak için teknik ekip, futbolcular ve kulüp personeli ile toplantılar yaptı.

Mersin İdman Yurdu maçının hazırlık programını Mehmet Uğurlu ile koordine eden Eto’o, İngiltere ve İspanya’da forma giydiği takımların teknik ve taktik çalışmalarını takıma uyarladı. İki gündür sabah erken saatlerde Hasan Subaşı Tesisleri’ne gelen Eto’o, Mersin İdmanyurdu maçının taktik çalışmasını teknik ekiple paylaştı. Antrenmandan yaklaşık yarım saat önce sahaya çıkan Eto’o, teknik ekip ile görevli malzemecilere, iki sahada da yapılacak çalışmaları anlattı.

antalyaspor-antrenman-iç1-09-12

Foto: DHA – Antalyaspor hazırlıklarını sürdürdü

SAMUEL ETO’O TOPLANTI YAPTI

Uzun süredir günde tek antrenmanla maçlara hazırlanan Antalyaspor’da Samuel Eto’o ve Mehmet Uğurlu, antrenman sayısını ikiye yükseltti. Sabah ve akşam antrenmanları öncesi futbolcularla kısa toplantı yapan Eto’o, takım arkadaşlarına Mersin İdman Yurdu maçını kazanmaları gerektiğini vurguladı.