SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstediğini aldı

9 Aralık 2015

GALATASARAY, Avrupa'ya ya devam ya tamam maçında istediğini aldı. Grup kuraları çekildiğinde grubun en zayıf halkası olarak gösterilen Astana'ya öncelikle hakkını teslim edelim. İstanbul'a yaklaşık maçtan 10 gün önce gelen Kazak ekibi, dersini iyi çalışmış. Özellikle ilk yarıda G.Saray'ın baskı kurduğu anlarda savunmada kusursuzdular. İkinci yarıda sarı-kırmızılı defansın bir anlık hatasını iyi değerlendirip öne de geçtiler. Hızlı öne çıkarak G.Saray savunmasına zaman zaman zor anlar yaşattılar.

ANCAK bundan sonra devreye tecrübe girdi ve sarı-kırmızılılar, yedikleri gole erken reaksiyon vererek UEFA'da yola devam dedi. G.Saray, karşılaşmanın ilk yarısında Burak'la bulduğu çok net bir pozisyonu değerlendirmiş olsa, ikinci yarı çok daha farklı olacaktı. Burak eski gücüne kavuşuyor ama son vuruşlardaki tedirginliği devam ediyor.

BURADA bir paragraf da taraftarlar için açalım. Sarı-kırmızılılar için hayati önem taşıyan maçta tribünler yine boştu. Sanki onlar da takımlarından Avrupa adına umudu kesmişler. Nerede o eski ambiyans? Tamam hem hafta içi hem de 21.45 maçı. Ancak her şeye rağmen tribünlerin tadı yok.

MAÇIN hakemi İskoç Craig Thomson karşılaşmanın sonucuna etki edecek bir hata yapmadı. Zaten oldukça tecrübeli bir hakem. Pozisyonlara yakın olmaya çalıştı, oyunu basit düdüklerle kesmedi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek