SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hala işi çok zor

9 Aralık 2015

MAÇTAN 1 saat önce resmi kadro açıklanınca sosyal medyada en çok tartışılan konu Galatasaray'ın dizilişi oldu. Mustafa Denizli, isimleri değil ama futbolcuların yerlerini önemli oranda değiştirmişti. Melo'nun gidişi sonrası bir türlü tam verim alınamayan defansif orta saha bölgesi için eldeki isimlere güvenmediğini de öğrenmiş olduk. Rodriguez, Bilal Kısa ya da Jem Paul değil Chedjou'yu o bölgede görevlendirdi. Sol beke gönderdiği Hakan Balta'yı yeniden stopere çekerken Olcan Adın bu pozisyona geçti.

Kuşkusuz zaman zaman böyle değişiklikler yapılabilir ancak dün Galatasaray'ın 11'inde gerçek pozisyonunda oynamayan tam 4 oyuncu vardı. Bu da tabii kadro planlamasının baştan ne kadar yanlış yapıldığını gösteriyor. Buna rağmen Mustafa Denizli'nin değiştirebilecekleri de var elbette. Ne ölçüde başarabildiği ise tartışma konusu.

Galatasaraylı oyuncuların motivasyonunda sorun yok, hırslılar, gayretliler. Fakat uyumsuzluk olduğu net şekilde gözüküyor. İleride sürekli bir arada oynayan Podolski, Yasin, Sneijder, Burak dörtlüsü bile kendi aralarında anlaşmakta zorlanıyor. Kadro kalitesi zayıf ve üstelik kazanmak için risk alan, geriyi boş bırakan bir rakibe karşı bulunan boş alanlar bir türlü değerlendirilemedi. Bazı oyuncuların alışkanlıklarında ciddi sorunlar var. Örneğin Yasin'in hücumda 3 takım arkadaşı mevcut. Hepsinin son vuruş becerisi kendisinden daha iyi ama o ısrarla kendi vurma gayreti içinde.

Neticede ihtiyaç olunan sonuç alındı. Şimdilik bir kazaya uğramadı sarı-kırmızılılar. Son 2 maç sonrası yorumlarımızda ise bir değişiklik yok. Mustafa Denizli'nin hala işi çok zor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek