SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray için kötünün iyisi

Sezona en az Şampiyonlar Ligi’nde ‘2. Tur’ hedefiyle başlayan G.Saray, dün Astana ile berabere kalarak UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Ancak Galatasaray seri başı olamayacak.

Güncellenme: 07:39, 09/12/2015
Galatasaray için kötünün iyisi

Herkes Galatasaray'dan rahat bir galibiyet bekliyordu… Rakip de tam dişimize göreydi ancak mücadele beklenenden çok daha zor geçti. Üstelik sezona başlarken rota Şampiyonlar Ligi’nde en az 2. Tur'a yükselmekti.

Üst üste gelen mağlubiyetler hayalleri yarım bıraktı ve dün bir puan yetecekti. Yetti de ancak sarı-kırmızılılar adeta ecel terleri döktü. Geriye düştüğü maçta 1 puanı zor da olsa kaptı ve adını Avrupa Ligi'ne yazdırdı.

2000’DEKİ GİBİ

Tabii bu beraberlik ne taraftarları ne de teknik heyeti memnun etmedi ancak sonuç olarak Galatasaray'ın yeni rotası, tıpkı 2000 yılında olduğu gibi Kupa 2… Tıpkı dönemde olduğu gibi Devler Ligi'nden Kupa 2'ye kalan Galatasaray dün kazansaydı çok daha rahat takımlarla eşleşme imkanı olacaktı. Bu beraberlik sonrasında sarı-kırmızılılar 14 Aralık Pazartesi günkü kura çekimlerine seri başı olarak katılamayacak.

 

Yayınlanma Tarihi:07:38,