SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de sakatlık kabusu yeniden hortladı

Fenerbahçe’de Van Persie’den sonra idmanı yarıda bırakan Volkan Şen’in de Celtic maçında oynaması zora girdi. Kanarya’da bu sezon sakatlık yaşamayan oyuncu sayısı sadece altı...

Güncellenme: 07:50, 09/12/2015
Fenerbahçe’de sakatlık kabusu yeniden hortladı

Fenerbahçe, bu sezon sakatlık sorununu bir türlü ortadan kaldıramıyor… Özellikle son haftalarda takımın fiziksel direncinin çok yükselmesine rağmen sakatlık problemleri devam ediyor.

Celtic maçı öncesi Van Persie'nin yokluğu teknik direktör Pereira'yı zora sokarken Fenerbahçe'ye bir darbe de Volkan Şen'den geldi. İdmanı yarıda bırakan Volkan'ın yarınki kritik mücadelede forma giyme ihtimalinin neredeyse yok denecek kadar az olduğu bildirildi. Milli oyuncunun cezalı Nani'nin yokluğunda 11'de forma giymesi bekleniyordu.

FENERBAHÇE’DE 15 OYUNCU SAKATLANDI

Volkan’ın pazar günü oynanacak zorlu Başakşehir maçına yetişme olasılığının ise yüzde 50 olduğu kaydedildi. Sezon başından beri bu tip problemlerle uğraşan sarı-lacivertli ekipte önemli bir sakatlık yaşamayan sadece 6 oyuncu kaldı. Bunlar kaleci Volkan Demirel, Ozan Tufan, Michal Kadlec, Şener Özbayraklı ve Jose Fernandao… Fenerbahçe'de başta birden fazla sakatlık yaşayan RVP, Nani ve Volkan Şen olmak üzere hafif-ağır sakatlıklar nedeniyle toplam 15 futbolcu lig ve Avrupa maçlarını kaçırdı.