SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz basını, son altı maçta gol atan Everton’lu 22 yaşındaki Belçikalı milli futbolcu Romelu Lukaku’nun, “Ben her zaman Didier Drogba’yı kendime örnek aldım. 18 yaşımdan beri o en büyük idolümdü. Ne zaman ona ihtiyacım olsa telefonla arar ve ona danışırım” açıklamasını manşetlere çıkarttı.

Liverpool Echo gazetesinin “Everton Futbol Kulübü: Romelu Lukaku’ya idolü Drogba akıl verdi. O’na ihtiyacım olduğunda telefonla ararım” başlıklı haberinde Belçikalı golcünün Chelsea forması giyerken takım arkadaşı olan Didier Drogba’dan öğrendikleri sayesinde bugünlere ulaştığını söylediğine dikkat çekti.

“Drogba’nın kazanmak için kararlılığı beni çok etkiledi. Tam bir liderdi. Takımın O’na ihtiyacı olduğunda karşılığını verirdi. Bir gün onun gibi bir futbolcu olmayı çok arzularım” diye konuşan Romelu Lukaku’nun hızla yükseldiği kaydedildi.

Pazartesi akşamı Crystal Palace karşısında Everton’un beraberlik golünü atan Belçikalı golcü, son altı maçta da gol atarak Peter Beardsley’in 1991 yılında kırdığı rekorunu tazeledi.

Drogba için, “İhtiyacım olduğunda ona mesaj atarım, telefonla ararım” diye konuşan Lukaku, “Kanada’ya dönerken geçen hafta onu aradım. Ne zaman ihtiyaç hissedersem arar ve “Bugün bunu yaptım. Nasıl yapmalıydım?” diye sorarım. Ne söyleyeceğini bilir. Bu yönünü çok seviyorum” dedi.

Haberde sadece Drogba’nın tavsiyeleriyle Lukaku’nun bugünkü durumuna gelmediği belirtildi. Everton’un 100 maçında 50 gol atan 22 yaşındaki golcünün Crystal Palace maçındaki golünün 11. Premier Lig maçında attığı 14. gol olduğuna, her iki maçta bir gol rekorunu Didier Drogba’nın da kıramadığı kaydedildi.

Haberde, “Oyun tarzımızda büyük farklar var ama Didier Drogba’ya saygı duyuyorum. Onunla çok özel bir ilişkimiz var. 17 yaşında Belçika’da oynarken bile onu izliyordum” ifadeleri kullanıldı.

Romelu Lukaku’nun idolu Didier Drogba’nın gölgesinden kurtulmaya çalıştığına dikkat çeken The Sun ise, “Drogba’ya telefon et” başlıklı haberinde Belçikalı futbolcunun kendisine teknik direktörü Alan Pardew’un “Yeni Drogba” benzetmesinden rahatsız olduğunu ve “O benim idolum. O da biliyor. O’na benzetilmek gurur verici ama ben Romelu Lukaku’yum ve ismimden gurur duyuyorum. Kendi öykümü kendim yazmak istiyorum” dediğini vurguladı.