SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankaragücü taraftarları, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen Ankara Marka Festivali'ne davet edilmemelerini protesto etti.

ATO önünde bir araya gelen taraftarlar, ‘Ankara’da marka yaratmaya çalışanların, Başkent'in en büyüğü Ankaragücü'nü görmezden gelmesini kınıyoruz’, ‘Şehrin takımına sahip çıkmayan ATO’yu kınıyoruz’ pankartı açtı. ‘Sahipsiz Ankara’, ‘Bu şehrin markası Ankaragücü’ sloganları attı.

ankaragücü-taraftariç-09-12

Foto: Cihan – Ankaragücü taraftarı ATO önünde protesto gösterisi düzenledi

Toplanan grup adına konuşan Volkan Karaman, Ankaragücü’nün bu şehrin en büyük değeri olduğunu ve bu şehirden ekmek kazananların takıma sahip çıkması gerektiğini söyledi. Karaman, “Kaç senedir bu Ankaragücü ikinci ligde. Bir tane el atan insan yok. Binlerce Ankaralı ekmek yiyor. Beşiktaş’ın burada ne işi var. Beşiktaş markasının Ankara’da işi ne. Ankara’da bir marka varsa o da Ankaragücü’dür.” diye konuştu.

Ankaragücü’nün 25 kuruşa ihtiyacı olduğunu belirten Karaman, verilen sözlerin tutulmasını istedi.  Yapılan açıklamanın ardından ATO yetkilileriyle görüşen taraftarlar olaysız bir şekilde dağıldı.