SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli: “Hayatımın en zor gecesiydi”

Mustafa Denizli, yıllar sonra döndüğü Avrupa arenasında Astana maçını değerlendirdi ve "Hayatımın en zor gecesiydi" yorumunu yaptı.

Güncellenme: 23:56, 08/12/2015
Mustafa Denizli: “Hayatımın en zor gecesiydi”

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Astana ile 1-1 berabere kalarak Avrupa Ligi bileti aldığı Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında yayıncı kuruluşa konuştu.

Denizli, “Kariyerimin en zor gecesiydi” dediği maçı yorumlarken, “Bu kadar yıllık teknik direktörlük kariyerimin en zor 90 dakikası diyebilirim. Bu kulübelerde ne maçlar yaşadım, gördüm ama bu akşam atmosfer nedeniyle böylesini yaşamadı! Galatasaray futbolcular ne bugün, ne dün ne de yarın bu kadar rahat pas hatası yapmadı. Astana’ya karşı kazanan takımlar da zorlandı, berabere kalan takımlar da zorlandı! Golü yedikten sonra hemen golü atmasaydık büyük baskı hissedebilirdik” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN HER ŞEY ZORDU”

Tecrübeli teknik adam takımdaki sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Sıkıntılı günler yaşıyoruz oyun olarak… Bunları aşarız ama geldiğimiz günden bu yana bazı şeyleri olumluya çevirmeye çalışıyoruz. Bunlar hemen halledilecek durumlar değil. Bu akşam bizim için her şey zordu” ifadelerini kullandı.

“SIKINTILARI YAŞAYACAĞIZ AMA AŞACAĞIZ”

Mevki olarak sıkıntı çektiklerini belirten Mustafa Denizli, “Bazen oyuna devam eden yorgunlar, girecek taze kuvvetten daha çok maçı hissederler. Bazı bölgelerde sıkıntılar yaşıyoruz, bunlar gerçek! Ama bunları aşacağız… Düşündüğümüz kadronun sayı olarak oldukça gerisinde kaldı. Bu sıkıntıları yaşayacağız ama aşacağız” dedi.

CHEDJOU SÖZLERİ

Denizli sözlerini, orta sahada görev verdiği Chedjou için kullandı;

“Chedjou için de zor bir gece! Yıllar sonra orada görev yapmak ve bunu kabul etmek, oyuncunun kaliltesini kanıtlar. Zor bir geceydi ve bu gece bize yardımcı oldu.”