SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de istediği sonuçları alamayan Balıkesirspor’da haftalık bilet ve kombine kart fiyatlarında indirime giden Feyyaz Çiftçi yönetimi, taraftarı bir türlü tribüne çekmeyi başaramayınca Taraftar Derneği devreye girdi.

Altınordu maçından sonra iç sahada son Karşıyaka randevusunda da tribünler boş kalırken Balıkesirspor Taraftarlar Derneği’nin düzenlediği toplantıya katılan Taraftar ve Stat Sorumlusu Hakan Özışıkoğlu, durumu üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Balıkesirspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sezer Ceylan ise daha güçlü bir Balıkesirspor meydana getirmek amacıyla derneği kurduklarını belirtirken, “Balıkesirspor’a gönül veren taraftarları tek çatı altında toplamayı, organize bir taraftar topluluğu meydana getirmeyi istiyoruz. Bundan sonra tribünleri doldurmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

PTT 1. Lig’de şampiyon olduğu önceki sezon maçların büyük bölümünde 14 bin kişilik Atatürk Stadı’nı dolduran Balıkesirspor, geçen sezon Süper Lig’de 7-8 bin seyirci ortalaması yakalarken, bu sezon 2-3 bin ortalamayı geçemedi.

İHALE KULÜPTE KALDI

Balıkesir Atatürk Stadı’nın sezonluk reklam ihalesini 53 bin 500 TL bedelle Balıkesirspor kulübü kazandı. Açılışı 52 bin TL muhammen bedelden yapılan son ihaleye kulüp dışında katılımcı olmadı.

İhale, onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, bu sezon daha önce 3 kez yapılan ihaleyi çeşitli gerekçelerle iptal etmişti. Müdürlük, Balıkesirspor’un Süper lig’de yer aldığı geçen sezon reklam panolarını kulübe 750 bin TL bedelle kiralamış, ancak Balıkesirspor bu işten zarar etmişti.