SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CEV Denizbank Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Arkasspor, 16 Aralık’ta Rusya’da oynayacağı Belogorie Belgorod maçına gidebilmek için yoğun çaba harcıyor.

Geçtiğimiz ay bir Rus jetinin sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülmesinden sonra ülkemize yönelik yaptırımlar uygulamaya başlayan Rusya’nın Arkas’ın yabancı oyuncular için yaptığı vize başvurusunu beklemeye aldığı öğrenildi. Rusya’ya giriş prosedürlerini tamamlamaya çalışan Arkasspor, seyahat programını buna göre belirleyecek.

arkasspori,ç

Foto: DHA – Rusya ile Türkiye arasındaki kriz Arkasspor’u da olumsuz etkiledi

Arkasspor Basın Sözcüsü Uğur Özden, “Biz, Rusya’ya gidebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hem CEV hem de Türkiye Voleybol Federasyonu Rusya’ya gidip maçı oynamamızı öneriyor. Engellemeleri aşarsak 16 Aralık’ta sahada olacağız” dedi.

Öte yandan Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), 1 Aralık’ta İzmir’de oynanması gereken müsabakaya gelmeyen Belogorie Belgorod ile ilgili kararını henüz açıklamadı. Arkasspor, Belogorie sınavından önce ligde cumartesi günü İzmir’de Fenerbahçe’yi ağırlayacak.