SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Eto’o’ya emanet

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, "Eto'o, takım kaptanı olarak teknik ekiple birlikte antrenmanları ve çalışmayı koordine edecek" dedi.

Güncellenme: 16:58, 08/12/2015
Antalyaspor Eto’o’ya emanet

Teknik sorumlusu Yusuf Şimşek ile yollarını ayıran Antalyaspor, bugün alt yapı antrenörü Mehmet Uğurlu yönetimindeki antrenmanla Mersin İdman Yurdu maçının hazırlıklarına başladı.

Antalyaspor’un Kamerunlu yıldızı Samuel Eto’o, antrenmanda takım arkadaşlarına taktik verdi. Tecrübeli futbolcu çalışmayı sık sık durdurarak, takım arkadaşlarına çeşitli uyarılarda bulundu. Antrenmanı Başkanı Gültekin Gencer ile Asbaşkan Ali İhsan Sav’da izledi. Başkan Gencer, bu akşam Yusuf Şimşek’in kulüple ilişiğinin tamamen kesileceğini, altyapıdan sorumlu Mehmet Uğurlu ve ekibinin yeni teknik direktör göreve gelene kadar takımı çalıştıracağını dile getirdi.

samuel-eto'oiç

Foto: DHA – Eto’o antrenmanda takım arkadaşlarına taktik verdi

Kaptan Eto’o’nun da Mehmet Uğurlu’ya yardım edeceğini açıklayan Başkan Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ETO’O İLE KOORDİNE EDECEK”

“Mehmet Uğurlu ve takımın hem ağabeyi hem kaptanı olan Eto’o ile de görüştük. Antrenman programını beraber koordine ediyorlar. Bütün programı ikisi yapıyor. Antalyaspor yönetim kurulunun verdiği görevle şu anda Eto’o da olsun Mehmet Uğurlu da yeni teknik direktör gelinceye kadar sorumluluklarının bilinciyle hareket edecek. Sonra görevlerine dönecekler. Mehmet Uğurlu takımın hocası, Eto’o da takım kaptanı olarak teknik ekiple antrenmanları ve çalışmayı koordine edecek.”

samuel-eto'o

Foto: DHA – Eto’o çalışmayı sık sık durdurarak uyarılarda bulundu

“ÖNCELİĞİMİZ YERLİ ANTRENÖR”

Yeni teknik direktör arayışlarının sürdüğünü vurgulayan Başkan Gencer, hata yapmamak için ihnce eleyip sık dokumaları gerektiğini dile getirirken şunları söyledi:

“Yönetim olarak acele etmeme ve birkaç isim üzerine yoğunlaşma konusunda karar aldık. O isimler doğrultusunda çalışmalarımıza başlayacağız. Antalyaspor’un menfaatleri konusunda yönetim olarak son kararı vereceğiz. Öncelikli düşüncemiz yerli teknik direktör olduğu kadar, konuştuğumuz yabancı bir teknik direktör de var. Bir çok takımda da hocalar ayrılıyor ama bizim illaki bekleyeceğiz diye düşüncemiz de yok. Şartlar oluştuğu takdirde yarın da olur bir hafta sonra da olur.”

 

Yayınlanma Tarihi:14:47,