SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En son geçen sezon Real Madrid’in teknik adamlığı yapan ve şuan için her hangi bir takımı çalıştırmayan İtalyan Hoca, İngiliz basınına verdiği röportajda “Beklemeye devam edeceğim” dedi.

Takım çalıştırma konusunda aceleci davranmayacağını belirten Ancelotti; “İyi bir proje bulana kadar takım çalıştırmayacağım. Şu an için beklemedeyim. TV’den maçları izliyorum, balık tutuyorum ve kendimle ilgileniyorum. Ama hedefim yeni sezonda bir takımın başına geçmek” ifadelerini kullandı.

2009-2011 yılları arasında Premier Lig’de Chelsea’nin menajerlik koltuğunda oturan Carlo Ancelotti’nin “Manchester United’dan teklif gelirse değerlendiril misiniz ?” sorusuna “Her teknik direktör Manchester United’ da çalışmak ister. Ama şu an için Onların başarılı bir teknik adamları var ve sözleşmesi 2017 yılına kadar devam ediyor” şeklinde cevapladı.

Real Madrid teknik direktörü olduğu dönem 2014 yılında İngiliz ekibinin teklifini reddetmesi ile ilgili de konuşan İtalyan çalıştırıcı “O dönem Real Madrid’de kaldığım için pişman değilim. Çünkü orada çok mutluydum” ifadelerini kullandı.

2011-2013 yılları arısında çalıştırdığı Fransız ekibi PSG hakkında da yorumlarda bulunan Carlo Ancelotti “PSG’nin teklifini kabul ettiğim dönem bana çok iyi bir proje ile gelmişlerdi. Madrid yada Milan gibi gelenekleri olan bir takım değildi belki ama Onlar gibi büyümek isteyen bir takımdı ve orada güzel günlerim oldu. Ama baktığımda Premier Lig en iyi atmosfere sahip olan lig ve ben sırf bu atmosfere ve heyecana geri dönmek için yeni sezon da ki takım tercihim İngiltere’den yana olacak” şeklinde konuştu.