SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Köln’de Bilica vakası

Türkiye Ligi'nde 18 Nisan 2010 tarihinde oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş maçındaki Fabio Bilica vakasının benzeri geçtiğimiz hafta sonu Alman Ligi'nde de yaşandı.

Güncellenme: 18:21, 08/12/2015
Köln’de Bilica vakası

Türkiye Ligi’nde 18 Nisan 2010 tarihinde oynanan Fenerbahçe – Beşiktaş maçındaki Fabio Bilica vakasının benzeri geçtiğimiz hafta sonu Alman Ligi’nde de yaşandı. Yalnız bir farkla, sahayı kazan kaleciye çim faturası yollandı.

Fenerbahçe – Beşiktaş maçında, Siyah-beyazlıların kazandığı penaltı atışı yapılmadan Fenerbahçeli futbolcu Fabio Bilica penaltı noktasının önünü ayağıyla kazmıştı. Penaltıyı kullanan Bobo’nun vuruşunu Volkan kurtarmıştı.

Aynı olay Almanya’da da yaşandı. Hafta sonunda oynanan Köln – Augsburg maçı golsüz devam ederken 61. dakikada Köln penaltı kazandı. Futbolcular hakeme itiraz ederken, Augsburg kalecisi Marwin Hitz, penaltı noktasının önündeki çimleri ayağıyla kazdı.

İtirazlar bitince topun başına Modeste geçti. Tam topa vuracağı sırada çimlerin kazıldığı yere bastığı ayağı kaydı. Top köşeye gitmesine rağmen, yeterli derecede hız kazanamadığı için kaleci Hitz uzanarak penaltıyı kurtardı. Daha sonraki dakikalarda bir gol atan Augsburg sahadan 1-0 galip ayrıldı.

KALECİYE FATURA

Kaleci Hitz sportmenlik dışı davranışından dolayı ceza almazken, beklemediği bir fatura ile karşılaştı. Köln tesisler müdürü Hans Rütten, bozulan yere yamanacak çimler için Hitz’e 122.92 Avro’luk fatura çıkardı. Rütten, Augsburg kalecisi faturayı öderse gelecek parayı bir sosyal yardım kuruluşuna bağışlayacak.

bilica-5232

Yayınlanma Tarihi:18:19,