SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Semih Kaya: Bizim için kader maçı

Galatasaray'ın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı Astana maçı öncesinde sarı-kırmızılıların stoperi Semih Kaya açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 18:31, 07/12/2015
Semih Kaya: Bizim için kader maçı

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağı Astana maçı öncesinde sarı-kırmızılıların stoperi Semih Kaya açıklamalarda bulundu. Bireysel hatalara çok takılmadığını ifade eden başarılı futbolcu takım savunmasını iyi yapmaya çalıştıklarını da söyledi.

İşte Semih Kaya’nın açıklamaları:

“Astana maçı bizim için bir kader karşılaşması olacak. Bursaspor maçında gol yemememiz bazı şeylerin daha iyiye gittiğinin göstergesidir. Önümüzde Astana’dan sonra bir derbi maçı var. Takım savunmasını iyi yapıp gol yemeyip Beşiktaş maçına en iyi şekilde hazırlanmak isiyoruz.”

“Önemli bir hataydı yaptığım. O günkü saha koşullarında bir karar aldım ve ayağım kaydı. Bunu bir hata olarak görmüyorum. Sonuçta profesyonel futbolcularız, her futbolcunun başına gelebilir böyle şeyler. Onun etkisinde değilim. Futbol yaşamında böyle hatalarım olacak, yapacağım bunları ama en aza indirgemek gerekiyor. Bu algıyı tersine çalışıyorum. Bu yönde çalışıyorum. Avrupa kupası önemli bir vitrin. Bundan önceki dönemlerde oynayan abilerimi Galtasaray’a en iyi şekilde hizmet verdiler. Bundan önce yapılmış bir şey bu. En iyi şekilde hazırlanıp, çalışıp sahaya verdğimiz müddetçe Avrupa’da başarı geleceğimni düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:17:35,