SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Yönetim Kurulu bu akşam yaptığı toplantısında istifaları görüştü ve kabul etti. Yeşil-beyazlılar ayrıca Ertuğrul Sağlam’ın görevden ayrılmasından sonra takımın başına geçen Ersel Uzgur’un ilk yarının sonuna dek takımın başında kalacağını açıkladı.

Kulübün internet sitesinde yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“İstifalarını kulübe yazılı olarak sunan Mustafa Orhan, Hüseyin Akdemir, Osman Malakçı ve Mustafa Vardar’ın istifaları kabul edilmiş, tüzüğümüz gereği Yönetim Kurulu Yedek Listesi’nde yer alan üyelerimize çağrı yapılmıştır. Nejat Çölek, Kemal Kirevetözen, Ertuğrul Yavuz ve Ahmet Zıngır’ın Yönetim Kurulu Asıl Üyeliği’ne kabulleri karar altına alınmıştır. Değişikliğin ardından gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında, görev dağılımı da yeniden düzenlenmiştir. Bu doğrultuda Nejat Çölek İdari Asbaşkan olarak, Ertuğrul Yavuz Federasyon Temsilcisisi ve Dış İlişkiler Sorumlusu olarak, Ahmet Zıngır Reklam ve Pazarlama’dan Sorumlu Asbaşkan olarak ve Kemal Kirevetözen de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilmişlerdir. Bu arada bu dönem ihdas edilen Başkan Vekilliği görevi de kaldırılmıştır.

TAKIM UZGUR’A EMANET!

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca takımımızın ligdeki durumuyla ilgili değerlendirme de büyük hassasiyetle ele alınmıştır. Teknik Direktör Ersel Uzgur’un sorumluluğunda, oyuncu kadromuzun kalite ve potansiyeline de güvenerek, ilk yarının sonuna dek oynayacağımız karşılaşmaları kazanacağımıza olan inancımız tamdır.

Yönetimimiz ayrıca, camia olarak verdiğimiz bu önemli sınavdan, Bursa’nın bütün değerleriyle dayanışma duygusu içinde hareket ederek başarıyla ayrılacağımızı düşünmekte, taraftarımızın da bu duyguyla, sadece takımını destekleyerek, zor günlerin aşılmasında, geçmişte olduğu gibi bugün de önemli bir rol oynamasını beklemektedir.”