SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aybaba: “Trabzonspor garip sistemle oynadı”

Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, 3-1'lik mağlubiyet sonrasında hakemleri eleştirdi ve rakibin ilginç sistemle sahaya çıktığını belirtti.

Güncellenme: 22:44, 07/12/2015
Aybaba: “Trabzonspor garip sistemle oynadı”

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Trabzonspor’a 3-1 mağlup olan Eskişehirspor’da teknik direktör Samet Aybaba, mücadele ardından açıklamalarda bulundu.

Aybaba, basit hatalardan dert yanarken, “Rakip takım sahada 3-6-1 ile sahaya çıktı. Garip bir sistem ile oynadılar. Basit top kaptırdık. Ayağımızdaki toplardan rakibe top verdik, 1 penaltı ve 2 gole neden oldu. Sahaya çıkarken, rakibin ağır orta saha oyuncularının varlığı nedeniyle çabuk atak yapalım diye planladık” dedi.

Eskişehirspor için uzun vadeli bir planlama yaptıklarını anlatan tecrübeli hoca, “Bu maçı kaybettik. Bir maç kaybettik düştük, bir maçı kazandık kurtulduk diyecek durumda değiliz. Mücadele etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Samet Aybaba, sözlerini hakemlere isyan ederek noktaladı;

“Oyunu yöneten arkadaşların biraz daha dikkatli olması lazım. Devam eden bir lig var. Herkesin bir beklentisi var. Bunlar engellenince herkes demorilize oluyor. Futbol bu! Basit hata yapmayacaksınız.”

Yayınlanma Tarihi:22:26,