SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arslan: “Allah, Douglao’ya veriyor!”

Sivasspor'u yenerek iyi formunu devam ettiren ve zirvenin 4 puan gerisinde bulunan Akhisar'da teknik direktör Cihat Arslan mücadeleyi değerlendirdi.

Güncellenme: 21:17, 07/12/2015
Arslan: “Allah, Douglao’ya veriyor!”

Spor Toto Süper Lig'de kendi evinde uzatma dakikalarında bulduğu gol ile Medicana Sivasspor'u 1-0 yenen Akhisar Belediyespor'da Teknik Direktörü Cihat Arslan, “Daha net pozisyonlara giren bizdik ama oyunu daha doğru oynayan Sivasspor'du bence.” dedi.

Maç sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Arslan, “Zor bir karşılaşma oldu. Maçtan önce de oyuncularıma söylemiştim. Devre arası yaklaştıkça ligin alt sırasında olan takımlarla oynamak gerçekten zor oluyor. Çünkü kazanıp devre arasına iyi girmek isteyeceklerdi. Maçı bizden fazla isterlerse sorun çıkabileceğini söylemiştim. Biz biraz donuk ve uzak oynamayı tercih ettik. Bizim organizasyonumuzdan düşük oynadık. Maç, atanın kazanacağı, diğerinin de üzüleceği bir maçtı. Sivasspor da atsaydı kazanabilirdi. Daha net pozisyonlara giren bizdik ama oyunu daha doğru oynayan Sivasspor'du bence. Onlar daha organizeydi. Kazandık şükürler olsun. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Douglao da çok iyi niyetli bir arkadaş. Allah da ona veriyor. Topu kovaladı ve golü attırdı. Okan Hoca da geri çekilmedi biz de geri çekilmedik. Oyuncu değişiklilerine baktığınız da iki takım da forveti besledi. Çok iyi bir konumdayız. İnşallah daha iyi yerlere geleceğiz.” dedi.

AVRUPA KUPALARI

Akhisar Belediyespor'un Avrupa kupalarına katılma hedefi hakkındaki soruyu yanıtlayan Arslan, şöyle konuştu: “Bu iş, söylem işi değil, biz Avrupa'yı istiyoruz ama bunu çalışarak göstermemiz gerekiyor. Puan alarak göstermemiz lazım. İnşallah bunlar adım adım gerçeğe dönüşür. Bu ligde bu kadar saygı duyulacak takımlar varken onlarla yarışırken daha dikkatli olmamız ve söylemlerimize dikkat etmemiz lazım.

Yayınlanma Tarihi:21:10,