SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alex de Souza Galatasaray’ı yalanladı

Fenerbahçe'nin efsane ismi Alex de Souza, Galatasaray'ın kendisinin adını da kullanarak yaptığı açıklama ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Güncellenme: 09:08, 07/12/2015
Alex de Souza Galatasaray’ı yalanladı

Galatasaray ve Fenerbahçe kadın basketbol takımları arasında oynanan karşılaşmada yaşana hükmen mağlubiyet krizine Alex de Souza da dahil oldu. İki kulüp arasında sert açıklamalara neden olan krizde Galatasaray’ın Alex’in söylediğini iddia ettiği sözler ile ilgili Brezilyalı yıldızdan açıklama geldi.

G.SARAY’DAN AZİZ YILDIRIM’A SERT CEVAP

Resmi Instagram hesabından bir paylaşımda bulunan Alex, Türkçe yazdığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Antalyada 0-1, Trabzonspor’a karşı 2-0, İnönü’de 65. Dakikaya kadar 2-1 kaybederken 3-4 galip geldik. TT Arena’nın ilk derbisinde yine sonlara yenik girmiş iken, kariyerimin en güzel kafa golünü Zapata’nın üzerinden, bugün ismim üzerinden açıklama yapmış kulübun ağlarına bıraktım ve kazandık. Karabük’te sıkıntılı bir maçta Diego Lugano’nun golüyle galip geldik. İzmir’de Bucaspor’a karşı Daniel Guiza’nın golüne kadar ecel terleri döktük, bu golden sonra rahatladık. Andre Santos Gaziantepspor’a karşı “son saniye”de gol attı. Sivasspora karşı oynadığımız son maçta ise nefes aldığımız ilk an, hakemin düdüğünden sonraydı. Bütün bunları harika şekilde elde ettiğimiz şampiyonluktan sonra yazdım ve söyledim evet. Galatasaray kulubü ve taraftarına saygım daima olmuştur, olacaktır. Ama benim ismimi bugün kullandıkları şekilde kullanıp kirletmelerini asla kabul etmiyorum. Bugünkü açıklamada hakkımda yer alan şekilde 2010-2011 sezonu hakkında bir virgül açıklamam dahi olmamıştır. Türkiye’den ayrılalı 3 sene oldu ve istediğim tek şey hayatımda huzur. Ben ve beraberimizdeki tüm Fenerbahçe profesyonelleri, o seneki şampiyonluğun nasıl zor kazanıldığını çok iyi biliyoruz. Kimse de bunun aksine cümleleri ağzımdan çıkmış gibi yazamaz. Bunları düşünen ve yazan insanlar,kendilerine duydukları minimum değerleri varsa beni unutsunlar. 2010-2011 de top oynayarak kazandık ve hatırladığım her an aynı iştahla içimde kutluyorum. Her zaman da kutlayacağım. Çünkü büyük bir savaş, emek, ter ve iyi futbolla kazandık!”

 

alex

Yayınlanma Tarihi:07:29,