SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acemice hatalar

7 Aralık 2015

FENERBAHÇE, 3 puan almak için gittiği Gaziantep deplasmanında istediğini bulamadı. Bulamazdı da… Çünkü, takım içindeki disiplin kaybolmuş durumda. Futbolcuların sorumsuzca kart görmesini bir yana koyun, iyi bir ekip görüntüsü sergilenmiyor. Hasan Ali'nin gördüğü kırmızı karttan sonra biraz toparlanıp gayret gösterdiler, fakat bu da galibiyet için yeterli olmadı. Ama yine de bir kişi eksik beraberliğin yakalanması önemliydi.

Gaziantepspor, beklediğini aldı. Maçı kazanmaları işten bile değildi fakat takım halinde savunma yapmakta zorlanınca haftanın sürpriz galibiyetine imza atma fırsatını kaçırdılar. Özellikle ilk yarıda rakip kaleye daha kolay giden kırmızı-siyahlılar, yine de Fenerbahçe ile kafa kafaya mücadele ettiler.

Karşılaşmanın hakemi Serkan Tokat, bu sezon izlediğim en iyi hakem performansını gösterdi. Böylesine zorlu geçen bir karşılaşmada kendine olan güveni üst düzeydeydi. Hasan Ali Kaldırım'a gösterdiği kırmızı kartta yüzde 100 haklıydı. Bence kırmızı kartı bariz gol şansından değil, Hasan Ali'nin ciddi faullü hareketinden dolayı verdi. Gaziantep lehine verdiği penaltı kararında ise haklıydı. Diego'nun kafaya çıkarken kolunu bu şekilde havaya kaldırması hem anlamsız hem de acemiceydi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek