SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira, Gaziantepspor mücadelesinde hakemin kararlarına isyan etti. Portekizli çalıştırıcı her şeye rağmen iyi bir oyun karakteri gösterdiklerini söyledi.

Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 14. hafta maçında Gaziantepspor ile oynanan maçın ardından konuşan Fenerbahçe’nin Portekizli teknik patronu, “Ben de bize penaltılar çalınsın istiyorum açıkçası. Benim de hoşuma gider bize penaltılar çalınması. Çünkü penaltı pozisyonlarımız oluyor ama maalesef hakemler bizim lehimize olanları vermiyor. Merak ediyorum bu ülkede hakemler bize ne zaman penaltı verecek.” dedi.

Pereira, çok zorlu bir karşılaşmayı geride bıraktıklarını da ifade ederken, “Zaten zor olacağını düşündüğümüz bir maçtı. Ama maç içerisinde gelişen olaylar maçı daha da zor bir hale getirdi.” diyerek, şöyle devam etti:

“Erken yediğimiz gol böyle takımlar karşı her zaman bizim işimizi biraz daha zorlaştıracaktır. Bu akşam da o akşamlardan biri oldu. Belki de şuana kadar oynadığımız maçlar arasında en kötü zemini ben bu akşam gördüm. Bu da teknik kapasitemizi göstermeyi ve hızlı oyun oynamayı engelleyen durumlardan biriydi. Böyle takımlara karşı biz biliyoruz ki ilk golü atmak her zaman çok önemlidir. İlk golü atan taraf da maalesef biz olamadık.

İlk duran toptan gol yedik. Golün ardından hemen tepkimizi gösterip hemen gol atmak istiyorduk. Bunu deniyorduk fakat golü atmayı denerken kırmızı kart durumuyla karşı karşıya kaldık ve işlerimiz bir kat daha zorlaştı. Daha sonrasında biz yine organize olmayı, birlik olmayı, takım halinde oynamayı başardık. Hem zeminle hem rakiple mücadele etmeye gayret gösterdik ve beraberliği sağladık.”

Beraberliğin ardından penaltıyla karşı karşıya kaldıklarını kaydeden Pereira, “Bu sezon bizim aleyhimize çalınan bir penaltı daha söz konusuydu. Ben de bize penaltılar çalınsın istiyorum açıkçası. Benim de hoşuma gider bize penaltılar çalınması. Çünkü penaltı pozisyonlarımız oluyor ama maalesef hakemler bizim lehimize olanları vermiyor. Merak ediyorum bu ülkede hakemler bize ne zaman penaltı verecek. Bilmiyorum tek biz miyiz hala kendi lehine tek penaltı çalınmayan. Ama göreceğiz neler olacağını bundan sonra da.” siteminde bulunarak, şöyle devam etti:

“İkinci golü yedikten sonra 67 dakikalık dönem vardı. İkinci golü yedikten sonra beraberliği sağlamak için yine mücadele ettik. Herşeyimizi verdik, 2-2’yi yakaladıktan sonra da galibiyet için herşeyimizi ortaya koyduk. Kazanmak istiyorduk. Maçtan önce böyle bir sonuç söylenseydi kesinlikle mutlu olmazdım ama şartlar bizi bu duruma sürükledi. Bir puanla ayrılıyoruz sahadan. Daha iyisi olabilirdi ama daha kötüsü de olabilirdi.”

 

Yayınlanma Tarihi:21:51,