SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen: “Fenerbahçe tek kale oynadı”

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe’nin deplasmanda Gaziantepspor’la 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı %100 Futbol programında değerlendirdi. Karşılaşmanın 11'e 10 gibi oynanmadığını vurgulayan Dilmen, Fenerbahçe'nin tek kale maç yaptığını söyledi.

Güncellenme: 21:56, 06/12/2015
Rıdvan Dilmen: “Fenerbahçe tek kale oynadı”

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin deplasmanda Gaziantepspor'la 2-2 berabere kaldığı karşılaşmayı %100 Futbol programında değerlendirdi.

Fenerbahçe'nin maça dezavantajlarla başladığını dile getiren Dilmen, “Maç Fenebahçe açısından olumsuzluklarla başladı. Çünkü zemin kötüydü. Van Persie yoktu. Daha sonra da Hasan Ali'nin kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kalması… Böyle olunca teknik direktör oyundaki düzeni değiştirmek zorunda kalıyor. Bir karambolden golü kalende görüyorsun, daha sonra skora denge getirmeyi başarıyorsun. Ardından da Akhisar Belediyespor maçındaki gibi penaltıdan golü yiyerek 2-1 yenik duruma düştü Fenerbahçe. Bence bu pozisyon penaltıydı. Daha sonra yeniden skoru 2-2'ye getiriyorsun” dedi.

Karşılaşmanın 11'e 10 gibi oynanmadığını ifade eden Dilmen, “Oyunun hiçbir dakikasında maç 11'e 10 gibi oynanmadı. Fenerbahçe tek kale maç yaptı. Belki zeminin de etkisi oldu ama pozisyon üretmekte zorlandı. 2-3 tane pozisyonu var. Gaziantep'e gitmeden önce 2 puan kayıptır dersiniz. Bu maçtan önce şu şartlar söylense hocaya, hoca o kumarı oynamaz. 1 puanı kabul eder. Bu kadar dezavantajlara rağmen 2 puan kaybetti denmez. Çünkü koşullar Fenerbahçe'nin aleyhine gelişti. Hocanın maçtan önce çizdiği hiçbir senaryo oluşmadı. O yüzden bu koşullarda 1 puan kötü değil” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:55,