SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuzhan şart

6 Aralık 2015

Geride oynamayı seven Kayserispor'a karşı Beşiktaş'ın her zaman olduğu gibi önde basarak maça başlamasıydı beklentimiz. Hiç de öyle olmadı. Tolunay Kafkas bir sürpriz hazırlamıştı siyah-beyazlılara. Kayserispor, savunmaya çekilen değil rakip sahada gol arayan bir görüntüdeydi.

Tam bu esnada Mario Gomez'in golü geldi. Golün ardından ev sahibi ekip iyice Beşiktaş'ın sahasına yerleşti. Cezalı olan Oğuzhan'ın yokluğu olumsuz etki yapınca Şenol Güneş'in öğrencileri top çıkartmakta zorlandı. Biseswar ile eşitliği yakalayan Kayserispor, ilk yarının kalan süresinin de hâkimiydi. Koca 45 dakikada golden başka pozisyona giremeyen Beşiktaş, Sosa'nın Sergen'i andıran frikik golüyle biraz sürpriz bir şekilde ilk devreyi önde bitirdi.

Anadolu takımlarının fizik kalitesinde ciddi sorunlar var. Normalin üstünde tempoyla oynayan Kayseri ekibi ilk yarıda rakibini zorladı ama gücünü de tüketti. Yorgunluk, organizasyon bozuklarına neden olunca Beşiktaş hem orta sahayı rahat geçti hem de ileride fırsatlar yakaladı. Burada yine Oğuzhan'ın eksikliği dikkat çekti. Onun kalitesinde topu dağıtma görevini üstlenen aynı kalitede bir başka isim çıkmadı. Bu yüzden de yüzde yüzlük gol pozisyonlarına dönüşecek gol girişimleri değerlendirilemedi.

Beşiktaş için derbiye kayıpsız gitmek önemliydi, başarıldı. Oyun kesinlikle güven vermedi. Sosa bir asist ve bir golle görevini kesinlikle yaptı, bu tartışmasız. Fakat Oğuzhan'ın organizatörlük görevini üstlenemedi, Şenol Güneş'in öğrencileri alışılmış pas trafiğini bir türlü oturtamayınca hep sıkıntı yaşandı. İyice belli oldu ki Oğuzhan bu takım için hayati önemde.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek