SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Muratbey Uşak Sportif zirveyi hedefliyor

Basketbolda düşük bütçesine rağmen başarılı bir performans sergileyen Muratbey Uşak Sportif, devlerle birlikte zirve mücadelesi veriyor.

Güncellenme: 13:23, 06/12/2015
Muratbey Uşak Sportif zirveyi hedefliyor

Spor Toto Basketbol Ligi’nin en düşük maliyetli kadrolarından birine sahip Muratbey Uşak Sportif, ligdeki 3’üncü sezonunda zirve mücadelesi veriyor. Bölgesel Lig’den adım adım yükselerek çıktığı devler arenasındaki ilk sezonunda play off oynayan, geçen sezon ilk kez Avrupa tecrübesi yaşayan mütevazı takım Muratbey Uşak Sportif, bu sezon tamamen yenilenen kadrosuyla ilk 8 haftada 6 galibiyet elde etti.

Maç fazlasıyla lider olan Galatasaray Odebank’ın bir galibiyet gerisinde bulunan kırmızı siyahlı ekip, Galatasaray Odebank, Darüşşafaka Doğuş, Banvit gibi güçlü rakiplerden sonra evinde çift haneli rakamlarla geriye düşmesine rağmen Beşiktaş Sompo Japan’ı da yenmeyi başardı.

muratbey-uşak-sportif-beşiktaş-sompo-japan-iç-06-12

ALTYAPI TAKIMI MURATBEY UŞAK SPORTİF

Bir altyapı takımı olarak basketbol dünyasına kazandırdığı Muratbey Uşak Sportif’i yıllarca emek verip Spor Toto Basketbol Ligi’nin marka kulüplerinden biri haline getiren Antrenör Ozan Bulkaz, ayaklarının yere sağlam bastığını söyledi. “İlk etapta play off’u hedefliyoruz” diyen Bulkaz, Watson’un son saniye turnikesiyle gelen Beşiktaş Sompo Japan galibiyetinden sonra şunları söyledi:

“Uşaklılar’a teşekkür ediyorum. Sabırla mücadele ettik. Son bölümde rakibi yakalayıp kazandık. Takımım 7 kişilik kısıtlı rotasyonla bu işleri yapıyor. Harrison’dan sonra Yunus da sakatlandı. Başarımız çok büyük. İlk yarı hedefimiz 10 galibiyet, ikinci yarı ”play off.”