SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman hakem yönetimine isyan etti. Verilmeyen penaltılarının olduğunu ifade eden deneyimli teknik adam şu açıklamaları yaptı:

“Faulümüzü görmüyorsun, penaltıyı görüyorsun, maçın devamında bizim penaltımızı görmüyorsun. Servet’in yaptığı hareket net penaltı. Sen onu nasıl görmüyorsun. Faülü görmüyorsun penaltıyı görüyorsun. Yediğimiz 2’nci ve 3’üncü goller tamamen bizim hatalarımız. Biz de hatalarımızdan ders çıkaracağız.”

“Zaten oyuncuların ilk devre hakeme olan inancı soru işareti. Sürekli tartışma içerisinde geçti verilen kararlar. Hocamı ben tanıyorum. Alsın şu kaseti seyretsin, biz de seyredeceğiz. Hatayı nerde yaptık tartışacağız. Deneyimli hakemler gelişsin arkadaş, aynı yerde saymasın. Yeni, genç hakemler çıkıyor, çıksın yönetsinler, onlar hata yapsın.”

“Ama deneyimli hakemler, geçmişteki arkadaşlarımız gelişsinler, hep aynı hatalar olur mu ya? Ben burada bunu söylerken Mersin İdmanyurdu’nun haklı galibiyetine gölge düşürmüyorum onu da söyleyeyim. Çok iyi ve disiplinli oynadılar, hak ettikleri bir galibiyet elde ettiler. Hadi sen görmedin, yan hakem ne iş yapıyor. Oradaki penaltıyı da göreceksin, maç 1-0. Maçın kritik bölgelerinde hakemin vereceği kararlar önemli. Sonç olarak iyi oynamadık. Bugüne kadarki en vasat oyunumuzu oynadık. Mersin ekibine başarılar dilerim”

Yayınlanma Tarihi:23:37,