SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, sahasında oynadığı maçta Çaykur Rizespor’u 3-0 mağlup ederken, teknik direktörü Bülent Korkmaz, 3 puanı hak ederek aldıklarını söyledi.

İşte Korkmaz’ın açıklamaları:

“Sıkıntılarla dolu bir hafta geçirdik. Oyuncularıma şunu dedim. Saha dışında zaten bazı şeyleri kazanamıyoruz. En azından saha içinde kazanalım. Oyuncularım gerekeni yaptı. Hepsini kutluyorum. Önemli bir maçtan galibiyetle ayrıldık. İyi bir oyun oynadık ve iyi bir galibiyet aldık. Uzun süren haftayı gol yemeden bitirdik. Hak ettiğimiz bir 3 puandı, hakettiğimiz bir galibiyetti. Ben her halde başka şehirde yaşıyorum, başka şehirde konuşuyorum. Başka şehrin takımı gibi geliyor bana. Tuhaf geldi. Sağ olsunlar belli bir taraftar grubu var, geliyorlar, destekliyorlar.”

“Başka bir şehrin takımını temsil ediyor gibi hissettim. Güzel bir sahamız, stadımız, her halde 1 milyona yakın da nüfus var. Bunun yüzde 1’ini hesaplasanız 10 bin eder, maalesef o da yok. Biz bize devam ediyoruz, işin gerçeği. İnsanlar inzsanlığını kaybetmemeli hiçbir zaman. Oyuncularıma, hiçbir zaman maçın sonucuna göre davranmayacağımı söyledim. Ben açıkçası üzüldüm ve nasıl olacak bilmiyorum. Biz teknik direktörler, basın toplantılarında konuşuruz, kapı kapı dolaşamam. Bu takım, Mersin’in takımı. Süper Lig demek, Avrupa’da marka demek. Süper Lig ile beraber Mersin şehri de marka oluyor.”

“Bu kadar güzel, bu kadar keyifli, sosyal bir şehir ama bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Biz uyarılarımızı yapıyoruz, elbette bizler gidiciyiz, sizler burada kalıcısınız. Açıkçası ilk defa böyle birşey görüyorum. Eskişehir’in buz gibi havasında tamamen doluydu stat. Bunu Karabük’te de yaşadım. Hem insanlar ayağa kalktı hemde iş adamları yardım etti. Bu iş böyle olur. Başka türlü olmaz. Bu haftadan itibaren bakıp göreceğiz. Zor bir süreç ve devam ediyor. Oyuncular davasında haklı ama birşeylerin değişmesi lazım. Değişmezse biz bize devam ederiz. Bizim de bir gücümüz sabrımız var. Khalili’nin sakatlığı ciddi olabilir. İnşallah fazla uzun sürmez”

Yayınlanma Tarihi:23:33,