SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Fenerbahçe ile 2-2 berabere kalan Gaziantepspor’da teknik direktör Mutlu Topçu, mücadeleyi yorumladı.

2 kez öne geçip sahadan 1 puanla ayrılan Topçu’nun açıklamaları;

“Genel olarak Fenerbahçe’yi değerlendirdiğimiz zaman son 4 maçından 4 galibiyet almış çok formda bir ekibe karşı oynadık. Zor olacağını biliyorduk. Özellikle hava hakimiyeti çok üst düzeyde, kaliteli oyunculara sahipti. Oyuna iyi başlamak zorundaydık. Hatta 2 tane orta saha oyuncusunun bir tanesini ofansif oynatıp orada bir güç oluşturmayı denedik. Çünkü Fenerbahçe’den puan ya da puanlar alacaksak bunu gol atarak yapacağımız kanaatindeydik.

Oyuna iyi başladık. Çalıştığımız bir organizasyon sonucu gol olması sevindirici. Akabinde rakibin 10 kişi kalması bir avantajdı bizim için. İlk yarıyı böyle bitirdik. İkinci yarıda 10 kişi kalmış bir takım, hava hakimiyeti üstün olduğu için uzun toplarla oynadılar. Dönen toplarda, kazandığımız toplarda daha sakin olabilirdik. Ama sonuçta Fenerbahçe’ye karşı oynuyorsunuz. Her ne kadar sakin deseniz de oyuncuların o andaki düşünceleri farklı oluyor.

Son dakikada bir penaltı pozisyonu var. Baktım, bir basma var orada. Pozisyonu bilmiyorum, televizyondan da seyredemedim. Penaltı gibi gözüküyor. Çünkü öyle kritik bir pozisyon ki dönüşünde bize de direkten döndü. Yani bir anda maçı kazanabilirdik, kaybedebilirdik de. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpten 1 puan almak sevindirici gibi gözükse de sonuç itibariyle 2 puanı kaybettik.”