SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mucize

5 Aralık 2015

GALATASARAY belki de sezonun en etkisiz futbolunu oynamasına rağmen kazanmayı başardı. Oynanan oyuna göre bu skor mucize bile denebilir. Golün olduğu 67. dakikaya kadar sarı kırmızılıların kaleyi tutan tek bir şut bile yoktu. Ancak 1-2 yarım pozisyondan bahsedebiliriz. Ondan önce gole daha yakın gözüken taraf hep Bursaspor oldu. Yeşil beyazlılar 9-10 defa orta sahayı rahat geçti. Çok sayıda adamla ceza sahasına yaklaştılar ama hücum organizasyonlarında pas ve şut tercihleri hep kötüydü.

Skora bakıp iyi bir şey söylemek pek mümkün değil. Savunmadaki sorunlar aynen devam etti. Mustafa Denizli, Bilal'ı tercih etmiyor. Rodriguez'in topa müdahale yeteneği, pozisyon bilgisi bütün savunma özellikleri zayıf. Önde oynayan isimlerden de destek gelmeyince Bursaspor hiçbir baskıyla karşılaşmadan hücuma çıkabildi.

Aslında Mustafa Denizli'nin burada devreye girmesi gerekirdi. Mevcut kadroyla yapabileceği pek bir hamlesi olmadığını geçen hafta da söylemiştik. Fakat en azından tecrübesiyle devre arasına kadar takımın motivasyonunu yüksek tutabilirdi. 67 dakika boyunca o hırsı göremedik. Hatta önceki dönemden görmeye alıştığımız futbolcuların birbirlerine kızma sahneleri de devam ediyordu.

Maçı Bursaspor üzerinden değerlendirmek daha doğru olur. Üstün gözüktükleri bölümde bunu avantaja dönüştüremedikleri gibi yenilen ilk golde tamamen oyundan koptular. Bu kadar kötü bir Galatasaray'a yenilmek de ayrı bir başarı olsa gerek.

Mustafa Denizli'nin işi hala zor. Çok yanıltıcı olabilecek bu skora güvenirse haftaya Beşiktaş karşısında hiç ummadığı bir skorla karşılaşabilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek