SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor, Trabzon’u devirmek istiyor

Eskişehirspor deplasmanda karşılaşacağı Trabzonspor maçında galibiyeti hedefliyor. Teknik direktör Samet Aybaba, " iyi bir futbolla 3 puanı alıp dönmeyi düşünüyoruz" dedi.

Güncellenme: 17:33, 05/12/2015
Eskişehirspor, Trabzon’u devirmek istiyor

Eskişehirspor’da pazartesi günü oynayacağı Trabzonspor maçının hazırlıkları sürüyor. Vali Henefi Demirkol Tesisleri’ndeki antrenman söncesi Eskişehir merkez Odunpazarı İlçe Belediye Başkanı CHP’li Kazım Kurt futbolcuları ziyaret ederek başarılar diledi. Teknik direktör Samet Aybaba’ya çiçek veren Kazım Kurt, belediye olarak Eskişehirspor için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi. Kurt şöyle devam etti:

“Biz Odunpazarı Belediyesi olarak sonuna kadar arkanızdayız. Sizin niteliğinizi, kalitenizi biz biliyorduk ama 3 maçta 2 galibiyet, bence sizin gerçekten bu işin ustası olduğunuzu gösteriyor. Deplasmanda gol atabilmek, deplasmanda mücadele edebilmek önemli. Onun için Pazartesi günü Trabzonspor’u da yeneceğinize inanıyorum. Bu konuda size güveniyoruz. Eskişehir halkı Eskişehir’de sporun ve futbolun Eskişehirspor’la taçlanacağını biliyor. Sizlere güveniyoruz, hocama güveniyoruz. ”

ektmet Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan da bir süre önce Vali Güngör Azim Tuna ile Ak Parti milletvekilleri Harun Karacan ve Emine Nur Günay’ın tesisleri ziyaret ettiğini, bugün de belediye başkanı Kazım Kurt’un geldiğini belirtti. Hoşcan, futbolculara hitaben ” Daha önce yaşadığımız sıkıntıları hep beraber aşacağımızı söylemiştik. Biz kalitenizi, yeteneklerinizi zaten biliyoruz. Bu takım iyi yerlere gelecek ama beni en mutlu eden taraf da bu şehrimizin yerel yöneticileri de artık bizimle, sizinle” dedi.

‘TRABZON’A UMUTLA GİDİYORUZ’

Başkan Mesut Hoşcan Trabzonspor maçı ile ilgili olarak da gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Trabzon’a umutlarla gidiyoruz. Puanlara çok ihtiyacımız var. Artık şehirde ve camiamızda birlik ve beraberlik adına da güzel şeyleri yaşıyoruz, görüyoruz. Yarın özel uçakla Eskişehir’den Trabzon’a gideceğiz. Futbolcularımın moralleri gayet iyi. Kendilerine gelmeye başladılar. Tabi kolay değil. Bir 9 haftalık aradan sonra bir galibiyet almak. Kendi yeteneklerini göstermeye başladılar. Amacımız Trabzonspor maçıyla da çıkışımıza devam etmek. Ve ilk yarıya kadar en iyi sonuçları almakla ilgili yoğun bir çaba içinde olacağız. Pazartesi günü inşallah iyi bir sonuçla Eskişehir’e dönmeyi arzu ediyoruz.”

‘TRABZON’DA KONGRE İŞLERİ ÇOK KARIŞIK’

Teknik direktör Samet Aybaba da kalan 4 maçı da kazanmak istediklerini söyledi. Aybaba “Önümüzde çok zor bir maç var Trabzonspor ligin en iyi kadrolarından biri. Ama uyumu yakalayamadı onlar. Bir de kongre diye bir sorunları var. Trabzon’da bu işler çok karışıktır. Ben orada çalıştığım için bilirim. Biz iyi hazırlanıyoruz. Arkadaşların artık kendine güveni geldi. Bunu sahaya yansıtmak istiyoruz. Biz zaten şöyle bir plan yaptık aramızda. 5’te 5 yapalım diye düşünüyorduk. Bir maç geride kaldı. 4 maçı da kazanmak istiyoruz. Tabi bu istekle olmuyor biliyorsunuz, konuşmakla olmuyor, sahaya yansıtmak lazım. Buradaki çalışmalarımız iyi gidiyor. Orada da iyi bir futbolla 3 puanı alıp dönmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

YÜK AĞIR

Yerel yöneticilerin Eskişehirspor’a sahip çıkmasından memnunluk duyduğunu ifade eden Samet Aybaba şöyle konuştu:

“Bu tek başına bir kişinin altından kalkacağı bir yük değil. Çok ağır bir yük, Eskişehirspor’u şu konumundan yukarıya çıkarmak. Ne ben tek başıma, ne oyuncular, ne yöneticiler. Ben geldiğimde de söylemiştim şehrin bütün dinamiklerinin hareket geçmesi lazım diye. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Vali bey geldi, milletvekillerimiz geldi, belediye başkanımız geldi. Böyle olur, onların desteği, medyanın oyuncularımıza sahip çıkması, onlara desteği. Tabi olumsuz şeyler olur yazılır bunlar. Bunlar doğal şeylerdir ama fazla onları yıpratmadan . Bu 4 tane maçımız kaldı. Bizlerin de gayretli çalışmasıyla, herkesin işin içinde olmasıyla bu sorun çık kısa sürede çözülecektir diye düşünüyorum.”