SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Osmanlıspor deplasmanında alınan 3 puanın çok önemli olduğunu söyledi. Çalımbay, Osmanlıspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Çalımbay, iki takım açısından da zor bir maç olduğunu söyledi. Ankara'da oynanan gündüz maçlarının erken saatte oynanmasının büyük hata olduğunu söyleyen Çalımbay, “Hele kışın sahaya baktığınız zaman belli bölümleri buz tutuyor. Onun için mümkünse böyle maçları daha geç saatlere alırsalar veya öğleden sonraya alırsalar o zaman daha iyi şeyler olur. Allah korusun sakatlığından tutunda her türlü şeyin yaşanacağı bir ortam oluyor saha. Buna dikkat etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Çalımbay, “Maç tabi ki ortada geçen bir maçtı. Rakibimiz on kişi kaldıktan sonra bunu iyi kullandık, iyi şeyler yaptık. Maçı bazen kendi kendimize zora soktuk. Eğer son paslarımıza dikkat edebilseydik, bir kişi fazla oynama avantajını daha iyi kullanabilseydik, bugün daha farklı, daha rahat bir maç olabilirdi. Ben takımımın oyunundan, sadece bu maç değil, bundan önce gösterdiği performanstan oyunundan çok memnunum. İnşallah sonuna kadar da böyle devam eder” diye konuştu.

RIZA ÇALIMBAY: “ÇOK YOĞUN BİR TEMPODAN ÇIKTIK”

Zaman zaman böyle temposu düşük maçları oynayacaklarını ifade eden Çalımbay, şöyle devam etti:

“Deplasmanda ve Osmanlıspor gibi dirençli bir takıma karşı alınan 3 puan bizim için çok önemli. Kalan 3 tane maçımız var. Bunları da biz yakışır bir şekilde, ligin ilk yarısını iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Takımımı tebrik ediyorum. Çok yoğun bir tempodan çıktık. Benim için önemli olan her zaman iyi bir istikrar yakalayıp, ligi iyi bir yerde bitirmek.”

Yayınlanma Tarihi:17:07,