SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezonun flaş takımı olan Bursaspor, sezon boyunca 9 yenilgi alırken, bu sezon geride kalan 14’üncü haftada aynı rakamı buldu. Sezona 14 yeni oyuncu alarak başlayan ve bunlar arasındaki Arnavut oyuncu Sedat Berişha’yı lig başlamadan geri gönderen Bursaspor taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Bursaspor, geçen sezon 14’da haftada 5 galibiyet, 5 beraberlik, 4 yenilgi alırken 26 gol atıp kalesinde 17 gol görmüştü. Bursaspor, bu sezon 14’üncü maçında 5 galibiyet elde etti, 9 kez sahadan yenilgi ile ayrıldı. Bursaspor sezon başından bu yana 14 gol atıp, kalesinde 21 gol gördü. Geçen sezon artı 8 olan Bursasyor averajı, bu sezon yapılan astronomik transferlere karşın 14’üncü haftada eksi 7 olması taraftarları şaşırttı.

bursasor-iç

Galatasaray – Bursaspor

BURSASPOR’DA TEKNİK KADRO DEĞİŞTİ

Sezona Ertuğrul Sağlam ile Avrupa Kupaları hedefiyle başlayan Bursaspor’un oynadığı futbol ve aldığı sonuçlar, camiada büyük bir huzursuzluğa neden oldu.

Tepkilerin çığ gibi arttığı dönemde Bursaspor, Ertuğrul Sağlam ile yollarını ayırdı. Takım, Sağlam’ın yardımcılarından Ersel Uzgur ile 2 maça çıktı. Yeşil-beyazlılar kupada Utaş Uşakspor’a 3-0 yenerken, dün akşam İstanbul’da Galatasaray’a ise aynı skorla yenilmekten kurtulamadı.

Bursaspor’un, Galatasaray ile oynayacağı kritik maç öncesinde başkanın yurt dışına giderek yeni teknik direktör arayışına girmesi de tepki çeken olaylardan biri oldu.