SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burak Yılmaz boş geçmedi

Geçen hafta Kasımpaşa’ya golünü atan Burak Yılmaz, maç berabere bitince sevinememişti. Kral dün Bursaspor’u da affetmedi. 3 puanı perçinleyen gol 90’da geldi.

Güncellenme: 08:50, 05/12/2015
Burak Yılmaz boş geçmedi

Galatasaray’ın çok eleştirilen forveti Burak Yılmaz, bu sezon ligde 12. maçındaki 7. golünü Bursaspor'a attı. Mustafa Denizli ile kendini bulan Burak Yılmaz, usta hocanın ilk maçı olan Kasımpaşa mücadelesinde de ilk 11'deydi. O maçta şık bir gol atan Burak Yılmaz, karşılaşma 2-2 bitince sevinememişti.

Kral maç sonrası, “Bazen skoru oyuncuların koruması gerekir” diyerek özeleştiri yapmıştı. yıldız isim dün de ilk 11'de sahaya çıktı. İlk devrede Aslan'ın girdiği tek pozisyonda Burak Yılmaz vardı.

burak-yılmaz-iç-05-12

BURAK YILMAZ’DAN CENTİLMENLİK DERSİ

Soldan yapılan ortayı auta gönderen Burak Yılmaz, daha sonra centilmenlik dersi verdi. Pozisyonu yanlış gören hakem korneri işaret etti. Ancak Burak Yılmaz, “Top benden çıktı” diyerek hakemin kararını düzeltmesini sağladı. İkinci devre Galatasaray hareketlenirken, Burak Yılmaz da bundan nasibini aldı. 90. dakikada Podolski iki rakibini çalımladı ve nefis bir pas gönderdi. Burak Yılmaz gelen topu nefis kontrol etti ve dönerek vuruşunu yaptı. Top ağlara giderken, Burak Yılmaz koştu ve Poldi'yi kucakladı.