SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

45 dakika yetti

5 Aralık 2015

GALATASARAY’DA sıkıntılar öyle bir iki haftada çözülecek gibi görünmüyor. Ancak, dün ikinci yarıda oynanan futbol gelecek için az da olsa umut verdi. Hamza Hamzaoğlu'nun ayrılığının ardından göreve getirilen Mustafa Denizli'nin takıma daha büyük bir hava katması bekleniyordu. Kasımpaşa maçında futbol olarak sınıfı geçemeyen sarı-kırmızılılar, Bursapor karşılaşmasına da kötü başladı. İlk yarıda adeta lige havlu atmış bir Galatasaray vardı sahada.

NE savunma yaptı, ne hücuma çıkabildi. Bursaspor, ilk 45 dakikada üç net gol pozisyonu yakalarken, Josue orta alanı elini kolunu sallaya sallaya geçti. Sol kanadı Aziz ve Emre yol geçen hanına çevirdi.

İKİNCİ yarıda Mustafa Denizli gerekli uyarıları yapmış olacak ki, Galatasaray, rakibine fazla boş alan bırakmadı. Böyle olunca da Bursaspor, ceza alanına girmekte zorlandı. İkinci yarıda oyuna giren Bilal, takımı iyi yönlendirdi.

GALATASARAY'I heyecanlandıran iki pozisyon da Podolski'den geldi. İlk yarıda Selçuk da hamle yapınca topa vuramayan Podolski, ikinci devrede mükemmel bir gole imza attı. Alman futbolcunun topu önüne alıp vurması, ders niteliğindeydi. Yasin'in golü ise galibiyeti perçinledi. Burak ise attığı golle üzerindeki moral bozukluğunu attı.

GALATASARAY'IN zamana ihtiyacı var ve Mustafa Denizli'nin de işi çok. Taraftarlar futbolcuları yuhalıyor, oyuncular saha içinde birbiriyle tartışıyor. Yani hocanın toparlaması gerekenler sadece taktikle ilgili değil. Galatasaray, devre arasına en az puan kaybıyla girerse, ikinci yarıda yine zirvenin en büyük adayı olur.

MAÇIN hakemi Suat Arslanboğa, pozisyonlara çok yakındı. Avantaj kurallarını iyi uyguladı, baskıdan etkilenmedi. Penaltı beklenen iki pozisyonda verdiği devam kararlarında haklıydı. Tek önemli hatası Sneijder'e gösterdiği sarı karttı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek