SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pınar Karşıyaka’da antrenör Ufuk Sarıca’nın raporuyla beklentileri karşılayamadığı gerekçesiyle yönetim tarafından kadro dışı bırakılan ABD’li guard Joe Ragland, İtalya Serie A takımlarından Scandone Avellino’yla prensip anlaşmasına vardı. Yeşil-kırmızılı yönetim, Ragland’a ekstra ücret ödemeden sözleşmesini feshedecek.

Sezon başında Fenerbahçe’ye transfer olan Dixon’un yerine alınan Ragland, ligde 6 maçta 13.8 sayı, 7.6 asist, 3.8 ribaund, Euroleague’de ise 7 maçta 11.9 sayı, 3.1 asist, 3 ribaund ortalamaları tutturdu. Ragland’ın yerine skor yükünü çekecek, liderlik vasıfları olan guard arayan yönetimin Josh Carter’la da yolları ayırabileceği öne sürülüyor.

ragland-iç-04-12

Joe Ragland – Pınar Karşıyaka

ÇİLELİ YOLCULUK

THY Euroleague C Grubu’nda Zalgiris Kaunas’a deplasmanda farklı yenilerek Top 16 şansını mucizelere bırakan Pınar Karşıyaka’nın dönüş yolculuğu da çileli geçti. Kaunas’tan Vilnius’a 1.5 saatlik otobüs yolculuğuyla gelen kafile, sis nedeniyle kendilerini alacak uçak havaalanına inemeyip Polonya’ya yöneldiği için 6 saat havaalanında bekledi.

Yeşil-kırmızılılar, saat 14.55’te kalkması gereken uçağa 19.00’da binebildi. Aynı saatteki İstanbul-İzmir aktarma uçuşunu da kaçıran Karşıyaka kafilesi saat 23.15 uçağında yer buldu. Bu uçak da Atatürk Havalimanı’ndaki yoğun trafik nedeniyle saat 23.55’te kalkınca Pınar Karşıyaka, yaklaşık 14 saatlik bir yolculuğun ardından eve dönebildi.

Yayınlanma Tarihi:14:33,