SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ozan Tufan’ın fiyatı dudak uçuklattı!

Bursaspor'dan büyük uğraşlar sonucu 7 milyon Euro'ya transfer edilen Ozan Tufan, Fenerbahçe'nin serbest kalma bedeli en yüksek futbolcusu oldu.

Güncellenme: 07:57, 04/12/2015
Ozan Tufan’ın fiyatı dudak uçuklattı!

Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Beşiktaş'a tarihi bir çalım atarak renklerine bağladığı Ozan Tufan için belirlediği serbest kalma bedelinin 25 milyon Euro olduğu öğrenildi. 2016 Avrupa Şampiyonası'nda milli takımın formasını giyecek olan ve UEFA'nın turnuvanın genç yıldızları arasında gösterdiği Ozan Tufan'ı birçok Avrupa kulübü yakından takip ediyor. Bursaspor'dan 7 milyon Euro karşılığında transfer edilen genç yıldız, takımda bonservis bedeli en yüksek futbolcu oldu.

FENERBAHÇE OZAN TUFAN’I KAPTIRMAK İSTEMİYOR

Ozan Tufan’ın uzun yıllar takımda kalmasını isteyen sarı-lacivertli yönetim, gelecek vaat eden yıldızı kaptırmamak için böylesine bir tedbir aldı. Ozan Tufan için belirlenen serbest kalma bedeli, piyasa değerleri 15'er milyon Euro olarak gösterilen Luis Nani ve Robin van Persie gibi yıldızları da geride bıraktı. Fenerbahçe'nin 2016 Avrupa Şampiyonası'ndaki performansına göre bu turnuvadan sonra gelecek bir transfer teklifinde de bu rakamdan aşağıya inmeyeceği bildirildi.