SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Örnek futbolculara ‘Şiddet’ uyarısı

İstanbul 15 yaş altı Amatör Ligi'nde galip geldikleri takdirde şampiyon olabilecekleri maçın son 5 dakikasında kazandıkları penaltı atışını taca atan Avcılar Belediyespor futbolcularına şiddetten uzak durun çağrısı yapıldı.

Güncellenme: 12:31, 04/12/2015
Örnek futbolculara ‘Şiddet’ uyarısı

Hafta sonunda deplasmanda Göktürk Sarayspor karşısında yenik olmalarına rağmen antrenörlerinin de onayı ile penaltıyı taca atan ve 1 puanı son dakika golüyle kazanan Avcılar Belediyespor U15 takımı Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesisleri’nde dün akşam konuk edildi. Takım kaptanı Kadir Uçer, penaltıyı taca attığı için pişman olmadığını yinelerken, “Top rakibin göğsüne isabet ettiğini gördüm. Haksızlık vardı. Rakip takımdakilerle itiraz ettik. Atışı taça attığım için pişman değilim” dedi. Kaptan Kadir, kendisine Messi’yi örnek aldığını söyledi.

Yemek yiyen futbolcularla bir araya gelen Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Avcılar Belediyespor futbolcularının Mustafa Kemal Atatürk’ün gençler için söylediği zeki, çevik, ahlaklı olma özelliklerini taşıdıklarını gösterdiklerini, gittikleri her yerde futbolda şiddete de karşı çıkmaları gerektiğini söyledi.

Başkan Toprak, Avcılar’a tesis açısından olimpiyata uygun spor kompleksi yaptıklarını, amatör futbolcuların ulaşım, forma, malzeme ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını, Avcılar’ın gururu gençlere desteklerini sürdüreceklerini söyledi. Toprak, elektrikleri kesilen dışarıdan 3 hat çekerek aydınlatmaya çalıştıklarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Turgut Özal Stadyumu’nun yıkılacağını açıkladığını, yıkımın 1 ay içerisinde gerçekleşmemesi halinde abonelik için başvuracaklarını açıkladı.