SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka’da yine transfer yasağı boğuşması

LİGDEKİ hayal kırıklığının yanı sıra yönetimde art arda gelen istifalarla olağanüstü kongre sürecine giren PTT 1'inci Ligi takımı Karşıyaka, devre arasında yine transfer yasağı ile boğuşacak.

Güncellenme: 13:57, 04/12/2015
Karşıyaka’da yine transfer yasağı boğuşması

Ligde 12 puanla düşme hattına bulunduğu için ilk yarı sonunda kadroda değişime gitmeye hazırlanan Karşıyaka’nın geçen sezon kısa bir süre teknik direktörlük yapan Ayhan Akman ve ekibine 95 bin, 2010-11 sezonunda 4 maçta forma giyen Murat Ocak’a ise 120 bin TL kesinleşmiş borcu bulunuyor.

Futbol Federasyonu tarafından transfer yasağı konulan Karşıyaka’nın borç listesine eski futbolculardan Özgür Can Özcan’ın 230 bin TL alacağının da önümüzdeki günlerde eklenebileceği öğrenildi.

Bu arada kadrodaki oyuncuların geciken ödemeleri yüzünden, 22 Aralık’ta yapılacak, çoğunluk sağlanamazsa 29 Aralık’a ertelenecek kongrede göreve gelecek yeni yönetim, ağır bir borç yüküyle karşılaşacak. Karşıyaka, sezon başında transfer yasağını kaldırmak için iş adamı Erdal Acar’ın desteğiyle 5 milyon TL ödeme yapmıştı.

ACAR DİVAN BAŞKANIYLA KONUŞTU

Karşıyaka’da olağanüstü kongre öncesi Mutlu Altuğ’u destekleyeceğini açıklayan Erdal Acar, Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral’la görüştü. Acar’ın daha fazla camianın içinde yer alarak kulübe desteğini sürdürmek istediğini söyleyen Büyükoral, divan olarak Yaşar Holding’le de görüşme yapacaklarını belirtti.

Mutlu Altuğ’la da görüşen Cihan Büyükoral, bütçesini oluşturup divanı bilgilendirmesini istedi. Erdal Acar’la temaslarını sürdüren, holdingten de randevu isteyen Altuğ, adaylık için seçime tek listeyle girmeyi şart koşuyor. Camianın önemli isimlerinin desteğini alan eski Başkan Fatih Diniz, kararını haftaya netleştirecek. Başkan Ali Erten ise sessizliğini koruyor.