SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş kafilesini taşıyan uçak Kayseri Erkilet Havaalanı’na, pistteki kar ve buzlanma nedeniyle 1 saatlik rötar sonrası inebildi. Siyah-Beyazlı futbolcuları, eksi 5 derecede yüzlerce taraftar meşale yakıp, sevgi gösterileriyle karşıladı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 18.00 sıralarında havalanan Beşiktaş kafilesini taşıyan uçak, saat 19.00’da Erkilet Havaalanı’nda inmesi beklenirken, pistteki kar ve buz temizleme çalışmaları nedeniyle, yaklaşık 1 saat havada kaldı. İki kez pas geçen uçak, 3’ncü denemede piste indi. Siyah Beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’e, Beşiktaşlı bazı taraftarlar VIP Salonu’nda çiçek verip, ‘Hoş geldin’ dediler. Bir taraftar da, Mario Gomez ve Quaresma’nın kara kalemle çizilmiş portrelerini, adını geçen futbolculara armağan etti.

VIP Salonu’ndan otobüse yönelen Beşiktaşlı futbolcuları karlı zeminde kaymamaları için, yöneticiler kollarından ve ellerinden tutarak eşlik etti. Havaalanı’nda bekleyen çok sayıda taraftar, meşale yakarak sevgi gösterileri arasında, ‘Şampiyon Beşiktaş’ım benim, biricik sevgilim’ ve ‘ Beşiktaş sen bizim her şeyimizsin’ sloganı attı. Beşiktaş kafilesi güvenlik önlemleri altında kalacağı otele gitti.