SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkoğlu: “Dursun bey bizim büyüğümüzdür”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) CEO'su Hidayet Türkoğlu, TBF Başkanı Harun Erdenay ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek arasında yaşanan söz düellosu hakkında, "Bunu medyadan çıkarırsak iki tarafta daha az zarar görür. İki tarafta olgun insan." yorumunda bulundu.

Güncellenme: 22:43, 03/12/2015
Türkoğlu: “Dursun bey bizim büyüğümüzdür”

GQ Dergisi tarafından Türkiye'de bu yıl 4. kez düzenlenen ‘GQ Türkiye Men of the Year’ gecesinde Arda Turan ile beraber yılın adamı ödülünün sahibi olan Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu, ödül töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Çok güzel bir geceye davetli olduklarını kaydeden Türkoğlu, ilk başta TBF Başkanı Harun Erdenay ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek arasında geçen söz düellosunun sorulmasına cevap vermezken daha sonra ısrarlara dayanamayarak kısa bir açıklama yaptı. Yaşanan olaydan medyanın uzak durması halinde iki tarafında daha az zarar göreceğini savunan Türkoğlu, şöyle konuştu:

Bunu ne kadar medyadan çıkartırsak sanırım iki taraf için de hayırlı olacaktır. İki taraftakiler de olgun insanlar. Dursun Bey de bizim büyüğümüzdür. Doğal olarak da bizim bazı şeylerimizi anlayacaktır. Ben kendi açımdan bunu yüz yüze konuşup halletmeyi tercih ederim. Medya içerisinde tuttuğumuz sürece ister istemez konular hep farklı yönlere çekilecek ve doğal olarak hem biz federasyon olarak hem de Galatasaray zarar görecektir. Herkes fikrini söylemiştir. Bu kaosu bir şekilde durdurmamız ve çözüm bulmamız açısından önemli olan bundan sonra yapılacak adımlardır.

Bir basın mensubun ‘Herhangi bir toplantı talebi oldu mu?’ şeklindeki sorusuna Hidayet Türkoğlu, “Olacaktır mutlaka. Biz her zaman yapıcı olmayı tercih eden ve çözüm üreten bir federasyon olacağız. Bunun başını da ben çekmeyi düşünüyorum. İnşallah en kısa zamanda tatlıya bağlanır.” cevabını verdi.

‘Etkin bir rol oynayacak mısın?’ sorusuna ise Türkoğlu, “Buraya onun için geldim ben zaten. Elimden ne geliyorsa yapmaya çalışacağım.” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nda CEO görevine gelmesinin amacının Türk basketbolunu daha iyi yerlere getirmek olduğunu da kaydeden Türkoğlu, onun için de elinden ne geliyorsa yapacağını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bayanlarımız şu an Avrupa şampiyonası elemeleri oynuyorlar. Daha sonra başvuruda bulunduğumuz gerek Olimpiyat Oyunları gerekse 2017 Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için milli takım olarak girişimlerimiz var. İlk hedefimiz bunlara konsantre olup, bunlar için takımımızı en iyi şekilde hazırlayıp, onların başarılı olmasını sağlamak. Ondan sonra da diğer konularda da gerek Türk halkını, gerek diğer kulüplerle de düşüncelerimizi paylaşıp, onlardan da destek alırsak sanırım iyi işler yapacağız.”

Yayınlanma Tarihi:22:41,