SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamza Hamzaoğlu’nun açıklamalarından satır başları…

– Başarı herkese göre farklı. Ben kendimi ve ekibimi başarılı buluyorum.

– Ibrahimovic bizim kulübümüzün içinde bulunduğu durumda doğru bir tercih değildi. O günlerde ne dediysem hala arkasındayım. Ben bu seneye göre çok uygun bir kadro kurdum.

“DANI ALVES İLE GÖRÜŞTÜK”

– Dani Alves ile ilgili bir düşüncemiz oldu. Menajeri geldi, görüştük. Kendisi ile telefonda görüştüm. Kendisi de sıcak baktı ama rakamları yüksek geldi. 7 milyon Euro yıllık istedi. 4 yıllık da kontrat istedi.

– Sabri Sarıoğlu ile hakettiği bir anlaşma yaptık. Ona haksızlık yapıyorlar. Geçen seneki performansını görüyoruz.

– Mario Gomez ile iligli benim düşüncem farklı bir santrafordu. Cüneyt Tanman ile konuşurken Gomez konusu gündeme geldi. Gomez’i bir daha inceledik. Üzerine gidelim dedik ama 9 milyon Euro gibi bir maliyetle karşılaştık.

– Bilal Kısa’yı Dzemaili’nin alternatifi olarak aldık. Jem Paul’ü de aldık. Reading’te kaptanlık bile yaptı. Transferi ilk defa artı ile kapattı.

– Ben her oyuncumun maksimum çaba göstermesi için çaba gösterdim.

“KEVIN GİTMESEYDİ…”

– Melo gitmeseydi Kevin’i almayacaktık. Ama Melo gidince eksikliği onunla gidermeyi uygun gördük. Lisansı yetişmedi, kimseyi suçlamıyorum. Keşke olsaydı da bize güç katabilseydi.

– Kevin ilk anlaştığımız da da bize geldi. ‘Ne yapacağım ben burada, geri dönmek istiyorum’ dedi. Ben de ‘Seni anlıyorum, şimdi karar vermeyelim. Sen git, sana program verelim çalış’ dedim. Sonra geldi idmanlara çıktı. Sonra cumadan pazar günlerine kadar ona izin verdik. Şu anda gitmesi sürpriz oldu. Maç oynamaması büyük etken oldu.

“YIPRATILMAYA ÇALIŞILDIK”

– Yönetim rapor isteyebilir ama bunu basın yoluyla istemez. Bunlar çok önemli şeyler. O gün ben o psikoloji de ret cevabı verdim. Kötü zamanda destek göremediğim için kırıldım. Basında da kasıtlı olarak yıpratılmaya çalışıldık. Bazı spor yazarları özellikle benim üzerime özellikle geldiler.

“FATİH HOCA ‘ŞAKA MI YAPIYORSUN’ DEDİ”

– Ayrılık duyulunca Fatih hoca aradı hemen. ‘Şaka mı yapıyorsun’ dedi. Selçuk aradı ‘Arkadaşlar beni arıyor, doğru mu’ dedi.

– Zamanı geldiğinde Galatasaray’a, kulübüme geri dönmek istiyorum. İleride kulübüm yine beni hizmet için çağırırsa yarım kalan hedeflerimize ulaşmayı arzu ederim.

Yayınlanma Tarihi:14:33,