SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan “eksik belge” açıklaması!

Fenerbahçe maçından hükmen yenik sayılmasının ardından Galatasaray'da yeni bir krizin çıktığı ortaya atılmıştı. Ancak sarı-kırmızılı kulüp o iddiayı sert bir dille yalanladı!

Güncellenme: 19:19, 03/12/2015
Galatasaray’dan “eksik belge” açıklaması!

Galatasaray Kulübü, Lynetta Kizer krizi sonrasında Fenerbahçe karşılaşmasında hükmet yenik sayılmıştı. Ortaya çıkan iddiaya göre ise sarı-kırmızılı takım, savunmasını eksik yapıp, Tahkim’den geri gelmişti!

ORTAYA ATILAN O İDDİA!

Galatasaray, ortaya atılan iddiları yanıtladı ve “Tahkim Sürecine Yönelik Bir Manipülasyon Çabası” başlığıyla açıklama yaptı.

İşte yapılan açıklama;

“Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu’nun TBF tarafından verilen hükmen mağlubiyet kararıyla ilgili başvuruyu geri çevirip Galatasaray Spor Kulübü'nden ek belge istediği iddiası asılsızdır.

Galatasaray Spor Kulübü'nün TBF'nin Galatasaray-Fenerbahçe kadın basketbol takımları arasındaki maç sonrasında verdiği kararı Tahkim'e taşımak için 10 günlük yasal süresi bulunmaktadır.

Henüz TBF'nin gerekçeli kararı bile kulübümüze ulaşmamış ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'na herhangi bir başvuru yapılmamışken ortaya atılan “Galatasaray'ın başvurusu geri çevrildi” iddiası, malum çevrelerin suçluluk psikolojisiyle sarıldığı bir manipülasyon çabasından ibarettir.

Galatasaray Spor Kulübü”