SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cicinho’nun dövme pişmanlığı

Medicana Sivasspor'un tecrübeli sağ beki Cicinho, vücudunda büyük bölümü kolunda olmak üzere 33 dövme bulunduğunu belirterek, "Şu anda hepsi için pişmanım" dedi.

Güncellenme: 20:02, 03/12/2015
Cicinho’nun dövme pişmanlığı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor’un başarılı sağ beki Brezilyalı Cicerio Cicinho, Sivas Lisesi Bilinçli Gençler Kulübü’nün daveti üzerine okulun konferans salonunda öğrencilerle buluştu. Yaklaşık 1 saat süren söyleşide öğrenci ve öğretmenlerin soruların cevaplayan Cicinho, en çok beğendiği futbolcuların Neymar, Messi ve İniesta olduğunu söyledi. Cicinho, Medicana Sivasspor’a transfer oluşundaki etkenin sorulması üzerine ise, şöyle dedi:

“Türk futbolu Brezilya’da oldukça tanınıyor. Çünkü birçok Brezilyalı oyuncu burada oynadı. Roberto Carlos da burada oynadı. Onun burada oynamasıyla daha da tanınmaya başladı. Roberto Carlos bütün dünyada olduğu gibi Brezilya’da da çok tanınmış ve takip edilen bir insan. Daha sonra Sivasspor’da teknik direktörlüğe başladığı zamanda Sivasspor tanınmaya başladı. Kendisi bana Sivasspor’a gelmem konusunda bir davette bulundu. Onun vesilesiyle de geldim.”

“VÜCUDUMDA 33 DÖVME VAR, HEPSİ İÇİN PİŞMANIM”

Cicinho, maçlara neden kolu kapalı forma ile çıktığının sorulması üzerine ise, şunları anlattı:

“Hayatımda geçmiş yıllarımdan kalma bir şey. O zaman dövme yaptırmayı seviyordum. Ailemin bütün tavsiye, olumsuz düşüncelerine rağmen dövmenin hoş durdurduğunu düşünüyor, yaptırıyordum. Şu anda vücudumda 33 dövme var. Fakat hepsi için pişmanım. Yaptırmasaydım diye düşünüyorum. Onların büyük bir bölümü kolumda, bundan dolayı televizyonda o dövmelerin görünmesini istemiyorum. Çünkü izleyen çocuklar oluyor, örnek alacak insanlar oluyor. Bunun bir örnek oluşturmasını istemediğim için kolu kapalı forma ile maça çıkıyorum.”

“TAKIM LİGİ HAKETTİĞİ YERDE BİTİRECEK”

Sergen Yalçın’dan sonra takımda yaşanan değişiklilerin sorulması üzerine Cicinho, şöyle devam etti:

“Her teknik direktörün kendine göre bir anlayışı, çalışma şekli var. Sergen hocamızın da kendi futbol anlayışına ve kendi düşüncesine göre bir şekilde takımda bazı şeyleri değiştirmeye, düzeltmeye çalıştı. Kendi olumsuz gördüğü şeyleri takımdan uzaklaştırıp daha olumlu şeyleri takıma katmaya çalıştı. Belki de bazı şeyler onunla gitmedi, bazı şeyler onun istediği gibi olmadı. Daha sonra yeni hocamızın gelişiyle yine bazı şeyler ufak tefek değişti. Muhtemelen bir şeyler daha yolunda gidiyor ki Beşiktaş maçında başa baş oynamamıza rağmen istediğimiz sonucu alamadık. Gaziantepspor’a karşı iyi bir maç çıkardık güzel bir galibiyet aldık. En son Medipol Başakşehir maçında son dakika bulduğumuz çok ciddi pozisyonla galibiyet alabilecekken o pozisyonu değerlendiremedik. Ama bu maçlara baktığımız zaman önümüzde iyi bir yol olduğunu düşünüyorum. Kimsenin hiç şüphesi ve kuşkusu olmasın. Takım ligi hak ettiği yerde bitirecektir.”

Cicinho diğer sorular üzerine ise, Türkiye’de Sivasspor dışında Beşiktaş’ta forma giyebileceğini ve Türk futbolculardan en çok Galatasaraylı Selçuk İnan’ı beğendiğini ekledi.