SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü’nün olağan Divan Başkanlık Kurulu toplantısı, Merinos Atatürk Kültür Merkezi Muradiye Salonu’nda geniş bir katılımla yapıldı. Teknik direktör ve yabancı oyuncu transferi için yurt dışında olan Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı’nın dışında tüm yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç yaptı.

Denetleme Kurulu’ndan istenen mali bilgilerle ilgili Denetleme Kurulu Başkanı Kaner Yavuz açıklamalarda bulundu. Kaner, Bursaspor Kulübü’nün 2019 yılına kadar olan uzun vadeli borçlarının 270 milyon TL olduğunu açıkladı. Kaner, üyelerin itirazları sonrasında kulübün bankalara 1 yıllık vadeli borcunun ise 10 milyon TL, uzun vadeli ise 59 milyon TL olduğunu açıkladı.

BURSASPOR’DA BAŞKAN GÖRÜŞMEYE GİTTİ

Daha sonra Mali konularda açıklama yapmak için Mali Asbaşkan Kemal Güler, soruları şöyle cevapladı:

“Takımımızın başına çok değerli hoca getirmek istiyoruz. Hızlı hareket için randevular alındı. Başkanımızda onlarda görüşmek için gitmesi nedeniyle burada yok. Şu anda internet üzerinden izliyor. Çok değerli hoca ile görüştü. Yarın İstanbul’da olacak. Daha sonra Bursa’ya gelecek. Bize tahakkuk eden vergi borcu yoktur. Transfer yaparken vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alıp transfer yapabiliyoruz. Satılan oyunculardan 73 Milyon TL gelir elde ettik.”