SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira: Zirvede kalmalıyız

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira “Artık takip eden değil, takip edilen bir takım olduk. Liderlik çok güzel ama önemli olan orada kalabilmek. Böyle oynarsak kimse bizi durduramaz” dedi.

Güncellenme: 08:14, 02/12/2015
Vitor Pereira: Zirvede kalmalıyız

LİGDE zirveye oturan, Avrupa Ligi'nde 2. tura çok yakın olan Fenerbahçe'de değmeyin Vitor Pereira'nın keyfine… Henüz çok kısa zaman öncesine kadar eleştirilerin odak noktası olan Portekizli çalıştırıcı son haftalarda gelen galibiyetlerin yanı sıra iyi futbolla da iyice rahatladı. Trabzon'a neredeyse pozisyon verilmeden kazanılan maçın ardından futbolcularını “İşte benim takımım bu. Herkese teşekkürler” sözleriyle tebrik etti.

46 yaşındaki teknik adam, liderliği ele geçirmekten mutluluk duyduklarını ancak burada kalıcı olmanın daha zor olduğunu söyledi. Pereira, “Hem agresif hem ofansif oynuyoruz. Bizim tarzımız bu. Her geçen gün futbol oynayarak büyüyoruz. Böyle oynamaya devam edersek bizi kimse durduramaz. Liderlik güzel ama önemli olan zirvede kalıcı olmak. Biz bunu başaracağız. Artık takip eden değil takip edilen bir takım olduk” ifadesini kullandı.